مقالات

فواید خوردن عسل قبل از خواب

خوردن عسل قبل از خواب دارای فواید بسیاری است، اگر قبل خواب عسل خورده باشیم بدن در حین خواب به آرامش می رسد و به طور حتمی ما خواب شیرین و آرامی را تجربه خواهیم نمود. در واقع این ماده سودمند از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. البته اکثر ما از این فواید مطلع هستیم. این ماده غذایی در امراض گوناگون نیز اثر شفابخش دارد. در سرماخوردگی ها و حتی رطوبت رسانی به پوست حرف نخست را می زند. اما از فواید خوردن عسل قبل خواب هر چه بگوییم باز کم گفته ایم.

این ماده سرشار از آنتی اکسیدان را دانشمندان دارای ویژگی های فراوان معرفی کرده اند. ترکیب این ماده با هر نوع سالاد و غذا، طعمی شگفت انگیز به آن می دهد.

فواید خوردن عسل قبل خواب

خواب خوب شبانگاهی، از برترین و اولین خواصی است که این ماده مغذی بر روی بدن انسان با خوردن آن قبل از خواب ایجاد می کند. در واقع با مواد مغذی تریپتوفان شما قادر خواهید بود، خوابی آرام را در کمال لذت تجربه نمایید. این ماده خواب شما را تنظیم می نماید. به شما زمان خواب را اعلام می کند این یعنی به نوعی خواب آور طبیعی محسوب می گردد. بدن انسان در روز نیاز به آمینو اسید دارد که خود نمی تواند این ماده را تولید کند. در واقع عسل می تواند این کار را برای بدن ما بکند.

اگر در بین خواب در اواسط شب از خواب می پرید، دلیل این موضوع کمبود ماده ای به نام گلیکوژن در مغز است و غده آدرنال که محرکی برای کلیه ها محسوب می گردد تا آدرنالین و کورتیزول اضافی موجود در بدن شما را که نمی گذارد، بخوابید را از بدنتان خارج کند. تمام این فرآیند توسط عسل که سرشار از گلیکوژن است، در بدن شما اتفاق می افتد. در نهایت با استفاده عسل قبل از خواب به بدن خود کمک می کنید تا از تجمع آدرنالین در بدن جلوگیری کند و خوابی شیرین و لذت بخش را برای شما به ارمغان بیاورد.

خواص مصرف عسل قبل از خواب

کاهش فشار خون

خوردن عسل باعث کاستن فشار خون می گردد، افزایش فشار خون باعث ایجاد امراض مختلفی در بدن انسان می گردد، یکی از این عوارض در بدن می تواند بیماری های قلبی باشد. پایدار نمودن فشار خون و ایجاد تعادل در آن سبب پیشگیری از مبتلا شدن به عوارض قلبی می گردد. عسل به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در آن فشار خون را کاهش می دهد و استفاده یک قاشق از عسل قبل از خواب در شب روشی مناسب جهت ایجاد تعادل در فشار خون شما می گردد.

کاهش چربی موجود در خون

تری گلیسرید یکی از چربی های موجود در خون است، که با مصرف عسل میتوان تا حدی آن را تنظیم نمود. اگر تری گلیسرید در خون بالا رود، باعث ایجاد مشکلات قلبی و دیابت می شود. عسل سبب کاستن سطح تری گلیسرید خون می شود. عسل چربی مضر خون را به چربی مفید تبدیل می کند، همچنین چربی های غیر ضروری را از بین رگ های خونی که رسوب کرده اند، از بین می برد.

خاصیت ضدمیکروبی

عسل طبیعی قبل از خواب دارای خواص ضد میکروبی است، که مملو از آنتی اکسیدان است و سیستم ایمنی را بالا می برد. در واقع تا صبح در بدن به فعالیت خود ادامه می دهد و بدن را سم زدایی می کند. همچنین عفونت های ساطع شده از میکرو ارگانیسم ها را مثل باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها را از بین می برد. همین امر سبب تقویت بدن می گردد و بی شک این ماده در شب کمک کننده خوبی برای از بین بردن عفونت های موجود در بدن محسوب می شود.

خواص عسل برای بدن

در نتیجه این ماده را با قرار دادن بر روی جراحات می توان مرهم مفیدی در بهبودی فرد دانست. در واقع خاصیت ضد باکتریایی این ماده باعث بهبود هر چه سریعتر زخم و جراحت می گردد. عسل در چربی سوزی بدن شما نقش اساسی را ایفا می نماید. این ماده ارزشمند باعث می شود که گردش خون در سطح بدن بالا رود و اثر ترموژنیک آن سوخت و ساز بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین با بالا بردن دمای بدن سبب سوزاندن چربی های موجود در بدن می شود. تا بدون تلاش چربی های مضر خود را از بین ببرید. عسل قبل از خواب سبب انجام این پروسه در بدن افراد تا صبح می گردد.

همچنین از فواید خوردن عسل قبل از خواب میتوان به جلوگیری از سرفه های شبانه اشاره نمود، که این ماده بر روی این سرفه ها تاثیر بسزایی دارد. این ماده شگفت انگیز در شب سبب رفع سوزش و درد گلو شده و با استفاده از یک قاشق سوپ خوری از این داروی شفابخش با کمی آب گرم و لیموترش می توانید از شر این سرفه ها تا صبح راحت شوید. البته این معجون را می بایست کم کم و در حین سرفه قبل از خواب میل نمایید تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد. در واقع این معجون آنتی بیوتیک است و باکتری های گلوی شما را به سرعت نابود خواهد کرد.

در ادامه

عسل قبل از خواب دارای فواید بیشماری است؛ یکی از این فواید خاصیت جوانسازی سلول های مرده بر روی پوست، مو و بدن است. چه آن را بخوریم و یا بر روی پوست و موی خود ماسک کنیم باز نیز تمام اثرات مفید خود را نثار بدن می کند. مواد آرایشی تولیده شده از عسل برای لطافت پوست و مو و البته جوانسازی آن ها کاربرد بسیار دارد. در واقع این ماده که سرشار از مواد کلاژن ساز و آنتی اکسیدان است به شما در جهت از بین بردن میکروب ها و نشانه های پیری کمک شایانی می کند. البته یک لایه روبی عمده از رسوبات تجمع یافته مضر در خون شما و پوست و مو برای شما به همراه دارد.

خاصیت بسیار بارز و مهم دیگر این ماده غذایی در بدن انسان شادی آور بودن آن است. با خوردن این ماده در بدن شادی می شکفد و افسردگی و کسالت های روحی و جسمی از بدن رخت بر می بندد.

عسل دارای پلی فنول است، به طوری که یک ماده شیمیایی آلی باشد با استرس مبارزه کرده و اکسیداتیو سلول های مغزی جلوگیری می کند و با محافظت از تندرستی روح و جسم شما در صدد شادابی شما بعد از خوابی آرام بر می آید. در واقع هر شب اگر عسل قبل از خواب مصرف نمایید، در آینده ای نه چندان دور شادابی شما در فعالیت های روزانه به چندین برابر از قبل افزایش می یابد.

فواید مصرف عسل طبیعی قبل از خواب برای بدن

پیشنهاد برای مطالعه: آیا افراد مبتلا به دیابت میتوانند عسل بخورند؟

عسل ماده شفا بخش

خوردن عسل قبل از خواب تاثیر زیادی بر روی سلامت بدن خواهد گذاشت، بدون شک یکی از بهترین مواد مغذی بر روی این کره خاکی عسل است. در نهایت این ماده که به نام طلای مایع معروف است، در قرون وسطی، توسط طبیبان قدیمی اروپایی بسیار توصیه شده است. نوشیدن این ماده پر خاصیت با شیر و انواع چای ها و دمنوش های گیاهی بسیار سفارش گردیده و با مصرف این ترکیبات شما میتوانید به اعصابی آرام دست یابید. آرامش را با تجربه این چای و دمنوش ها با عسل قبل از خواب دو چندان کنید.

عسل ماده شفا بخشی است که در قدیم تا کنون وجود دارد و طبیبان و پزشکان برای رفع امراض و بیماری های گوناگون از آن بهره فراوان می بردند. در واقع تا سالیان سال نیز اگر در مورد خواص و فواید مصرف این ماده مغذی صحبت کنیم، باز هم مواردی برای مطرح کردن جا می ماند. ما با اشاره ای بر نکات مهم که باید در دستورالعمل مصرف درست و دقیق این ماده مورد توجه قرار گیرد، پرداختیم و امید است با مصرف درست و به موقع این ماده غذایی و استمرار در مصرف آن به دلخواه خود در مورد سلامت روح و روان و جسم خود در کوتاه ترین زمان ممکن دست یابید.

سخن پایانی

اگر شما جزء کسانی هستید که عسل قبل از خواب مصرف می کنند باید این مژده را به شما بدهیم که بسیار کار خوب و بی نظیری می کنید، زیرا عسل ارگانیک خام در طول شب به کبد شما در بازسازی خود کمک می کند و شیرینی عسل مضر نیست و تولید گلوکز می کند که این موضوع خود سبب نشر هورمون های چربی و … در بدن می گردد.

همچنین مغز در در ازای شب به قند طبیعی مفیدی نیاز دارد تا انرژی از دست رفته خود را بدست آورد بنابراین این قند طبیعی موجود در عسل کمک بسیاری به تامین قند خون مورد نیاز بدن و مغز در شب می شود. در نهایت بدن کمبودهای خود را در طول شب از همین ترکیبات مفید چای گیاهی با عسل یا شیر با عسل بدست می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *