خواص عسل طبیعی

خواص موم عسل | موم عسل چه فوایدی دارد؟

فواید موم عسل چیست؟

همگی از خواص عسل طبیعی آگاه هستیم، اما آیا از خواص موم عسل چیزی می دانید؟ موم عسل از موادی چون هیدروکربن، هیدوکسی اکسید، دیول ها و غیره تشکیل شده است و خواص معجزه آسایی دارد، موم عسل در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آن ها ساخت آدامس، کاغذ سازی، نساجی، دندانپزشکی، داروسازی و صنایع زیبایی و غیره هستند، در ادامه به خواص موم عسل می پردازیم.

خواص موم عسل

از خواص درمانی موم عسل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفید کردن دندان ها
  • بهبود و التیام سینوزیت
  • رفع تنگی نفس
  • بهبود سرماخوردگی
  • پاک سازی مجاری بینی و حلق
  • استحکام و تقویت لثه ها
  • افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن
  • بهبود گردش خون
  • تسکین درد

لازم به ذکر است که درمان ها و خواص درمانی فوق از طریق جویدن یا میل کردن موم عسل به دست می آید.شما نیز هنگام خرید عسل میتواند آن را با موم بخرید.همین طور از سایر خواص موم عسل می توان به موارد زیر پرداخت:

تسکین دردهای نقرس

دردهای نقرس فوق العاده عذاب آور هستند و شما می توانید با مخلوط کردن موم زنبور عسل و صمغ کاج و گرم کردن آن ها به روش بن ماری، دردهای نقرس را تسکین دهید. مراحل کار به این شکل است که موم عسل و مقداری عسل را به همراه صمغ کاج مخلوط ساخته و در محل درد قرار داده و روی آن را با باند می بندیم. این مرهم، باعث کاهش دردهای نقرس خواهد شد و رفته رفته به بهبود آن کمک می کند.

برای مطالعه ادامه خواص موم عسل همراه ما باشید.

تسکین دردهای رماتیسمی

همین طور اگر از دردهای رماتیسمی رنج می برید، کافی است که به اندازه مناسب موم عسل را با روغن سیاه دانه و روغن زیتون مخلوط ساخته و در محل درد خود قرار داده و روی آن را با باند یا پارچه ای تمیز ببندید. اثر این مخلوط معجزه آسا است و دردهای عذاب آور رماتیسمی شما را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد.

پیشنهاد مطالعه: خواص عسل برای صورت

از بین بردن زگیل با موم عسل

زگیل های پوست، آزاردهنده بوده و ظاهر ناخوشایندی نیز دارند. شما میتوانید به وسیله موم عسل و چغندر، زگیل ها را از بین ببرید. کافی است که این مواد را با هم مخلوط کرده و پس از گرم کردن آن ها،  کمی از این ماده روی محل زگیل پوستی خود بزنید و روی آن را ببندید و اجازه دهید برای 3 تا 4 روز در همین وضعیت باقی بماند. سپس باند را باز کنید، زگیل شما از بین رفته است! البته ممکن است برای زگیل های درشت و قوی تر، نیاز به تجدید این درمان با موم عسل باشد.

رفع چین و چروک های پوستی

همه ما عاشق پوستی صاف و شفاف و بدون چین و چروک هستیم. برای این منظور کافی است که مقداری موم عسل را با آب پیاز، عصاره آلوئه ورا و همین طور عسل مخلوط سازید. این مواد را به روش بن ماری گرم کنید تا بهتر با هم مخلوط شده و به محلول غلیظ یکدستی برسید. سپس بعد از سرد شدن مخلوط، مقداری از آن را روی پوست خود قرار داده و به شکلی پخش کنید که تمام سطح پوست را بپوشاند. پس از آن 15 دقیقه به این ماسک اجازه دهید تا روی پوست شما مانده و عملیات ضدچین و چروک سازی خود را با موفقیت به انجام برساند.

« پیشنهاد خرید عسل آویشن با موم برای رفع چین و چروک »

 

با خواص عسل آویشن با موم آشنا هستید؟

مطمئنا گیاه آویشن برای همه شناخته شده است این گیاه ارزشمند که از خانواده نعنا است ساقه هایی کرکدار و سفید دارد و گل آن در دو رنگ سفید و صوتی است. از جمله خواص این محصول، درمان درد های مفاصل، رودوی، شکمی، بهبود عادت ماهیانه بانوان، درمان سرفه و گلو درد ناشی از سرماخوردگی و کاهنده سرفه می توان اشاره کرد.

بهبود و ترمیم پوست لب

اگر پوست لب شما ترک خورده و وضعیت خوبی ندارد، حتما از ترکیب موم عسل، روغن زیتون و عرق نعناع برای بهبود آن کمک بگیرید. موم عسل و روغن زیتون را به نسبت 1 به 4 با هم مخلوط کرده و چند قطره عرق نعناع به آن بیفزایید. سپس این مواد را به روش بن ماری گرم کرده و پس از خنک شدن، مقداری از آن را روی لب های خود قرار دهید و 10 تا 15 دقیقه مهلت دهید. سپس لب ها را بشویید. با چند بار تکرار این عمل، پوست لب های شما ترمیم شده و زیبایی نخستین خود را به دست می آورد.

سخن پایانی

شما چه مواردی دیگری از خواص موم عسل می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده است؟ آیا با خواص ژل رویال آشنایی دارید؟ در صوت علاقه می توانید مقاله خواص ژل رویال را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *