اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل

تفاوت کندو و کلنی زنبور عسل چیست؟

یک شانه از کندوعسل در دست زنبور دار

کلنی زنبور عسل چیست و با کندو چه تفاوت هایی دارد؟ کلنی زنبور عسل در واقع اجتماعی از زنبورها است که مانند یک تنه و یک فرد عمل می کنند. این عده از زنبورها در قالب یک کلنی به تهیه غذا پرداخته، آن را مصرف می کنند. همین طور رفتار دفاعی کلنی زنبور عسل و … هماهنگ است. در ادامه با تفاوت کندو و کلنی آشنا می شویم.همچنین شما میتوانید برای خرید کلنی زنبور عسل به  سایت فروشگاهی دکتر هانی مراجعه کنید.

تفاوت کندو و کلنی زنبور عسل چیست؟

از گنجینه تا اجتماع ناگسستنی زنبورها

همان طور که می دانید زنبورها به ویژه زنبورهای عسل در یک هماهنگی عالی به زندگی اجتماعی می پردازند و شکل همکاری میان آن ها قابل توجه است. جفت گیری با نظم و ترتیب انجام شده و جایگذاری تخم ها در محل مناسب آن انجام می پذیرد.

کلنی زنبور عسل

کلنی زنبورعسل متشکل از اجتماع زنبورهای عسل است که برای افزایش بازدهی در اتحاد تنگاتنگ قرار می گیرند. کلنی زنبور عسل به صورت متحد به تهیه غذا پرداخته و همین طور از همان غذا مصرف می کنند. در شرایط دفاعی، کلنی باز به شکل متحد به فاز دفاعی درآمده و در زمان نیاز به زاد و ولد می پردازد.

از آن جایی که کلنی زنبور عسل، یک اتحاد و اجتماع از زنبورها است و ساختار کلی آن در قالب یک تنه جای می گیرد، می توان گفت که کلنی همیشه پایدار بوده و هرگز از بین نمی رود. البته این به معنای آن نیست که هیچ یک از زنبورهای حاضر در کلنی نمی میرند، اما از آن جایی که جزء در مقابل کل، اهمیت زیادی نداشته و قدرت جایگزینی بلافاصله وجود دارد، کلنی جان خود را ادامه داده و آسیبی از بابت مرگ و میر زنبورها به صورت تکی نمی بیند.

تفاوت کندو و کلونی چست؟

پیشنهاد مطالعه: تشخیص عسل طبیعی | تفاوت بین عسل طبیعی و تقلبی

در چه شرایطی کلنی زنبور از بین می رود؟

اما در یک شرایط کلنی زنبور عسل از بین رفته و یا به عبارتی می میرد. این در زمانی است که تمام اعضا یا حداقل اکثریت آن ها به بیماری خاصی دچار شده و یا با کمبود غذا روبرو شوند. به هر ترتیب هر تهدیدی که کلیه زنبورهای حاضر در کلنی را هدف قرار داده و به نوعی به حیات تمام آن ها پایان دهد، موجب از هم پاشیدن کلنی خواهد شد. بنابراین باید کلنی زنبور عسل را اجتماعی بدانیم که بر مبنای هوش جمعی رفتار کرده و جزء به جزء یک بدنه واحد، دارای هدف واحد را تشکیل می دهند.

کندو زنبور عسل چیست؟

اما کندو عسل در واقع سازه ای از حفره های شش ضعلی است که جنس آن از موم بوده و زنبورها نیز سازنده واقعی آن هستند. ذخیره سازی عسل طبیعی و نگه داری لاروهای زنبورها در همین کندوها انجام می شود. در واقع کندو زنبور عسل، محل فرماندهی و ذخایر گنج های آن ها است و به وسیله زنبورها محافظت می شود.

« پیشنهاد خرید کلنی زنبور عسل »

کلام آخر

با توجه به ذات رفتارهای زنبور عسل و شکل زندگی اجتماعی آن، تفاوت کندو و کلنی زنبور عسل بهتر قابل درک است و می توان ساختار آنها را به شکلی قابل فهم تر دنبال کرد. شما چه برداشتی از تفاوت های میان این دو دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *