عسل درمانی

ارتباط عسل و بلغم چیست؟

عسل داخل ظرف شیشه ای

غلبه بلغم بر مفاصل و اندام بدن سبب ایجاد مشکلات زیادی در بدن می شود. به همین دلیل افراد باید از معده سرد و بلغم جلوگیری کنند. در این مقاله قصد داریم به ارتباط عسل و بلغم بپردازیم. با ما همراه باشید.

ارتباط میان عسل و بلغم

عسل می تواند به رفع سردی معده کمک کند. البته توجه داشته باشید که عسل طبیعی باعث از بین بردن سردی معده می شود نه عسل های تقلبی موجود در بازار، پس هنگام خرید عسل سعی کنید عسل طبیعی و مرغوب خریداری کنید.

معده برای هضم غذا نیاز به دمای طبیعی بدن دارد. اما گاهی معده به دلیل خوردن مواد غذایی سرد و خشک از دمای طبیعی خود خارج می شود. به همین دلیل ممکن است بلغم بر معده و دیگر اعضای بدن مسلط شده باشد.

سردی معده سبب چاقی و کاهش اشتها در افراد می شود. غلبه بلغم بر بدن سبب می شود که افراد نتوانند غذای خود را هضم کنند. در این میان عسل با طبع گرمی که دارد، می تواند گرمابخش معده باشد.

روش های استفاده از عسل برای بلغم

افراد برای استفاده از عسل برای این موضوع، می توانند از روش های زیر استفاده کنند:

مصرف سیاه دانه همراه با عسل

افراد برای درمان بلغم می توانند مقداری سیاه دانه را با حدود دو تا سه برابر عسل مخلوط کنند. سپس قبل از وعده های غذایی از این ترکیب گیاهی، به مقدار یک قاشق چایخوری میل کنند.

مصرف عسل به صورت ناشتا

یکی دیگر از راه های برقراری ارتباط بین عسل و بلغم استفاده از عسل به صورت ناشتا است. افراد می توانند در هنگام صبح یک قاشق چایخوری عسل را میل کنند.

استفاده از عسل همراه با دیگر دمنوش ها

افراد در هنگام درمان بلغم سعی می کنند از دمنوش های گیاهی استفاده کنند. یکی از این دمنوش های گرم که برای درمان بلغم به کار می رود، دمنوش زنجبیل و دارچین می باشد.

دمنوش عسل

افراد در هنگام تهیه این دمنوش می توانند مقداری عسل نیز به آن اضافه کنند تا تاثیر آن بر درمان بلغم چند برابر شود.

مقاله مرتبط:”ارتباط عسل و دیابت چیست؟

استفاده از مخلوط عسل و آب برنج

مخلوط کردن عسل با آب برنج روش دیگری است. خیلی از افراد به تنهایی از آب برنج برای درمان بلغم استفاده می کنند. اما ترکیب کردن آن با عسل می تواند تاثیر آن را چند برابر کند.

کلام آخر

غلبه بلغم بر بدن بیشتر در روزهای سرد پاییز و زمستان رخ می دهد. در این روزها افراد باید از مواد غذایی سرد، به مقدار کمتری استفاده کنند. افراد باید بیشتر از مواد غذایی و دمنوش های گیاهی گرمابخش برای تنظیم دمای معده استفاده کنند. در این میان درک ارتباط میان عسل و بلغم و استفاده از عسل ، می تواند تاثیر خوبی بر تنظیم دمای معده داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *