خواص عسل طبیعی

خواص عسل برای حجم لب

زنبورستان دکتر هانی راد

استفاده از عسل برای حجم لب یک روش بسیار موثر و جالب است که موجب برجسته شدن و زیبایی لب ها می شود. بعضی از خانم ها اعتقاد دارند، داشتن لب های برجسته، نقش مهمی در ایجاد زیبایی ایفا می کند. برخی از خانم ها از چسب لب یا رژ لب برای قسمت  بالایی لب خود استفاده می کنند تا لب هایشان برجسته تر شوند. بهترین راه برجسته کردن و ایجاد حجم در لب ها،  خرید عسل و استفاده از آن می باشد. با ما همراه باشید تا تاثیر عسل بر حجم لب را بررسی کنیم.

موم زنبور عسل و یا عسل برای حجم لب

استفاده از عسل برای حجم لب بسیار تاثیرگذار است. بسیاری از چهره های مشهور هالیوودی برای برجسته کردن لب های خود از موم زنبور عسل استفاده می کنند. موم زنبور عسل در دسترس همگان، با قیمت ارزان وجود دارد. برای برجسته کردن لب، یک لایه از موم یا عسل طبیعی را هنگام شب قبل از خواب بر روی لب ها بمالید و بگذارید تا صبح بر روی لبها بماند و بعد بشویید.

ترکیب شکر و عسل برای حجم لب

ترکیب شکر و عسل برای حجم لب موجب می شود تا لایه برداری از روی لب ها انجام شود. شکر یک ساینده طبیعی بوده و عسل یک مرطوب کننده طبیعی است. ترکیب این دو موجب باز شدن رنگ لب ها و برجسته شدن آنها می شود.

عسل با موم

مقدار یک قاشق چایخوری عسل را با دو قاشق چایخوری شکر ترکیب کنید تا به شکل خمیر در آید. لب های خود را تمیز کنید و از این خمیر بر روی آن بگذارید. صبر کنید تا خمیر خشک شود و سپس آن را با استفاده از پارچه نمدار تمیز کنید. به این ترکیب می توان گلاب یا روغن زیتون هم اضافه کنید.

مقاله مرتبط:خواص عسل برای پف زیر چشم

درمان های خانگی برای حجم لب

برجسته کردن لب با فلفل

اسانس فلفل قرمز، روشی موثر برای برجسته کردن لب ها می باشد. مقدار کمی از اسانس فلفل را با نرم کننده لب ترکیب کنید و بر روی سطح لب ها بمالید

برجسته کردن لب با دارچین

ابتدا لب های خود را تمیز بشویید. سپس با استفاده از یک حوله نرم لب ها را ماساژ دهید تا لایه برداری انجام شود. کمی وازلین به لب های خود بمالید. سپس با کمک مسواک مقداری پودر دارچین را بر روی لب ها بمالید.. این عمل را برای مدت 30 الی 40 ثانیه چند بار تکرار کنید و سپس لب های خود را ماساژ دهید. بعد از حدود یک دقیقه لب های خود را تمیز کنید. در آخر کمی وازلین به لب ها بزنید تا برجستگی زیبایی در لب ها ایجاد شود.

برجسته کردن لب با ویتامین E

یک عدد کپسول ویتامین E را باز کنید و مایع داخل آن را بر روی لب ها بمالید.

تحریک بافت های لب

کشیدن مسواک بر روی لب ها می تواند باعث افزایش سرعت جریان خون در لب ها شود. در نتیجه افزایش خونرسانی به بافت لب، حجم لب ها بیشتر می شود.

براق کننده لب

براق کننده لب، نور را جذب کرده و لب ها برجسته تر دیده می شوند.

از رژ لب های روشن به جای تیره استفاده کنید

رژ لب روشن موجب بزرگتر شدن لب ها می شود.

استفاده از پارچه نخی

بعد از حمام کردن یا شستشوی صورت، لب های خود را با یک پارچه نخی به آرامی مالش دهید تا سلول های مرده لب جدا شوند و لب ها برجسته تر و زیباتر دیده شوند.

ترکیب ماست و آب لیمو

ترکیب ماست و آب لیمو موجب روشن شدن رنگ لب و برجستگی آن می شود.

استفاده از یخ

یخ را بر روی لب خود بمالید.

کلام آخر

با استفاده از درمان های خانگی مانند عسل برای حجم لب می توان بدون دردسر حجم مناسب و شکل زیبایی برای لب ها ایجاد کرد. برخی از خانم ها برای برجسته کردن لب های خود از روش تزریق اسید هیالورونیک استفاده می کنند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که موجب حجم دهی لب می شود. تقویت و برجسته کردن لب ها تاثیر زیادی بر زیبایی فرد می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *