خواص عسل طبیعی

خواص عسل برای چربی خون کدام اند؟

یک ظرف حاوی قند یک ظرف حاوی عسل

وجود چربی در خون برای تمامی اعضای بدن مفید است. به چربی خون کلسترول گفته می شود که از دو نوع بد و خوب تشکیل شده است. برخی از مواد غذایی مانند عسل سعی می کنند به کلسترول های خوب کمک کنند تا کلسترول های بد را از بین ببرند. به همین دلیل ما در اینجا به بررسی خواص عسل برای چربی خون می پردازیم. توجه داشته باشید خواصی گفته می شود برای عسل طبیعی است نه هر عسلی پس هنگام خرید عسل توجه داشته باشید که عسل اصل خریداری کنید.

تاثیرعسل برای چربی خون

چربی های موجود در خون توسط کبد تولید می شوند. چربی های بد به عروق خونی می چسبند و تجمع می یابند.

در این میان کلسترول های خوب موجود در خون سعی می کنند میزان کلسترول های بد را کم می کنند و آنها را از طریق کبد از بدن دفع کنند؛به همین دلیل از قدیم الایام افراد به دنبال استفاده از مواد غذایی بودند که  بتوانند سطح چربی موجود در خون خود را کنترل کنند.

مقاله مرتبط:”چه عسلی برای کبد چرب خوب است؟”

نحوه تاثیرگذاری ترکیبات عسل برای چربی خون

عسل، این ماده غذایی طبیعی و گیاهی از شهد گل های مختلف تهیه می شود. این ماده غذایی طبیعی دارای انواع ویتامین ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، فیبر ها، آمینو اسیدهای ضروری بدن، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی مانند آهن، سدیم، فسفر  و … می باشد.

هر کدام از این ترکیبات به نوعی می توانند سطح چربی موجود در خون بیماران قلبی و دیگر افراد را ثابت نگهدارند تا میزان کلسترول های خوب موجود در عروق خونی بیشتر شوند.

گفتنی است افراد باید بدانند که برای نتیجه گیری بهتر از مصرف عسل برای چربی خون، از عسل های تک گلی مانند عسل شبدر، زنیان، آفتابگردان، بهارنارنج و … استفاده کنند.

زیرا این عسل های تک گل خیلی بیشتر از عسل های دیگر می توانند بر میزان چربی های بد و خوب موجود در خون تاثیرگذار باشند. گفتنی است که عسل پاستوریزه، بهترین ماده غذایی برای تنظیم چربی های موجود در خون می باشد.

نحوه تاثیرگذاری آنتی اکسیدان های موجود در عسل برای چربی خون:

تصویری از گولبول های قرمز خون به همراه چربی خون

این ماده غذایی دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد. این آنتی اکسیدان ها می توانند کلسترول ها و چربی های بد موجود در خون را از بین ببرند و آنها را از عروق خونی جدا کنند تا افراد دچار حملات قلبی نشوند و عروق خونی آنها مسدود نشوند.

نحوه تاثیرگذاری عسل بر از بین بردن تری گلیسیرید:

تری گلیسیرید یک نوع چربی است که در خون قرار دارد، وجود مقدار زیادی از این چربی در بدن می تواند به اعضای بدن به خصوص قلب آسیب بزند.

در این میان مصرف مداوم و منظم عسل می تواند با این چربی مبارزه کند و میزان آن را در عروق خونی کنترل کند تا به قلب آسیبی وارد نشود.

مصرف عسل همراه با برخی از آجیل ها:

افراد مختلف برای تاثیرگذاری بهتر عسل برای چربی خون سعی می کنند آن را به طرق مختلف و همراه با مواد مغذی مانند گردو، فندق، بادام و دیگر مغزها استفاده کنند.

تمامی این مغزها دارای مقداری زیادی آنتی اکسیدان می باشند که می توانند سطح چربی های بد موجود در خون را کاهش دهند و افراد را از خطر ابتلا به بیماری های قلبی نجات دهند.

توجه به دیگر فواید عسل برای چربی خون

بسیاری از بیماری های موجود در بدن با یکدیگر در ارتباط هستند. به طور مثال فشار خون و قند بالا سبب ایجاد حملات قلبی می شوند.

در این میان ترکیبات موجود در عسل و برخی از مواد غذایی دیگر می توانند فشار خون و قند افراد را کنترل کنند تا دیگر صدمه ای به قلب و میزان چربی های موجود در آن وارد نشود.

گفتنی است که عسل می تواند رگ های قلب را نیز گشاد کند تا چربی های موجود در خون بهتر حرکت کنند. در این صورت است که چربی های بد موجود در خون خیلی بهتر از بین می روند.

مقاله مرتبط:” خواص عسل طبیعی برای قلب

نحوه مصرف عسل برای تاثیرگذاری بر چربی خون

بالا بودن میزان کلسترول های بد موجود در خون سبب می شود که افراد به بیماری های زیادی دچار شوند.

در این میان افراد می توانند از عسل در حد تعادل و در وعده های مختلف غذایی استفاده کنند تا کمی کلسترول موجود در خون را کاهش دهند.

افراد می توانند عسل را همراه با نان، شیرینی، نوشیدنی های مختلف و همچنین سیر میل کنند.

گفتنی است که سیر نوعی ماده غذایی حاوی آنتی اکسیدان می باشد که در اثر مخلوط شدن با عسل می تواند تاثیر زیادی در از بین بردن چربی های بد موجود در خون داشته باشد.

کلام آخر

مصرف عسل برای چربی خون می تواند گزینه خوب و قابل دسترسی برای تمام افراد باشد. با این حال افراد باید دقت کنند که در مصرف این ماده غذایی زیاده روی نکنند تا بتوانند از تاثیرات خوب آن بهره مند شوند.

همچنین افراد باید در هنگام خرید عسل، آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کنند تا بتوانند عسل اصل و مرغوبی را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *