خواص عسل طبیعی

آیا عسل طبیعی برای تب مضر است؟

عسل برای طب

عسل برای انواع مختلف تب شفا بخشی اعجاب انگیز است. هیچگونه ضرری در عسل برای تب وجود ندارد. مگر شرایط خاصی که باید مورد بررسی قرار گیرد و مربوط به آلرژی ها و حساسیت های فردی است. از فوائد و درمان عسل برای تب هر چه بگوییم کم است و این درمان های مختلف عسل طبیعی برای تب را به اختصار شرح می دهیم.

درمان تب تیفوئید با عسل امکانپذیر است. تب تیفوئید بر روی سیستم گوارشی اثر بسیار بدی می گذارد و به همین دلیل افرادی که به ایت تب دچار می شوند، به اسهال و یبوست هم دچار می گردند. این تب ممکن است به روده و اکثر ارگان های بدن آسیب برساند. عسل برای تب تیفوئید مانند تسکین دهنده ای بر روی دستگاه گوارشی است. دستگاه گوارش را احاطه کرده و به گوارش هر چه بهتر آن در هضم مواد غذایی دارد. از این راه از به وجود آمدن مشکلات مرتبط به هضم ممانعت می کند. سرانجام به جسم کمک می کند، تا بیماری حصبه را از سر بگذراند و سیستم ایمنی بدن را جهت مبارزه با این بیماری تقویت می کند.

یکی دیگر از راه های استفاده عسل برای تب خوردن عسل و آب لیمو است. در واقع این ترکیب در کم کردن نشانه های ویروسی مثل سرماخوردگی و کاهش تب موثر است. در صورتی که عسل یک ماده مغذی است، آب لیمو به پایین آوردن سموم در بدن کمک می کند. برای درست کردن این شربت معجزه آور میتوان عسل را به میزان دو قاشق چای خوری با لیمو ترکیب کنید. یک قاشق چای خوری زنجبیل را در این ترکیب بی افزایید، به صورت کم کم در سه تا چهار وعده در روز از آن مصرف نمایید.

خواص عسل برای تب

درمان گیاهی عسل برای تب در طب سنتی

عسل طبیعی برای تب را می توانید با گیشنیز ترکیب کنید. این ترکیب دارای خواص بسیار برای تقویت سیستم دفاعی بدن است. ضد آبریزش بینی است و به دلیل وجود گشنیز آبریزش بینی را قطع می کند. گشنیز به همراه عسل دارای ویتامین ها و خاصیت های بی شمار است. برای درست کردن این ترکیب لازم است، تخم گشنیز را پودر کرده و به عسل اضافه نمایید. حال به دل خواه می توانید این ترکیب را در چای نیز به کار ببرید. این ترکیب یک نوشیدنی ولرم است که با نوشیدن آن حداقل دو بار در روز نشانه های ویروسی از بدنتان دفع می شوند. این شربت عسل برای تب اعجاب انگیز است و بسیار خوب عمل می کند.

عسل و ریحان برای درمان تب

عسل و ریحان یکی دیگر از سایر ترکیبات ضد تب است. ریحان سبزی ایست که در کم کردن تب نقش بسزایی دارد. این گیاه در مقایسه با انواع مختلف آنتی بیوتیک های موجود در بازار، از فوائد بیشتری برخوردار است. خاصیت های درمانی آن فوری در کم کردن تب اثر می کند. این ترکیب را به وسیله چند عدد برگ گیاه ریحان دم نمایید و سپس کمی زنجبیل خرد شده را در آن اضافه نمایید و کمی که جوشید، عسل را به آن اضافه نمایید و روزانه دو یا سه بار در سه روز جداگانه آن را میل نمایید. این معجون عسل برای تب شما بسیار عالی عمل می کند.

ترکیب سیر و عسل برای درمان تب

درمان دیگری که برای تب در ایام مریضی وجود دارد، ترکیبی از سیر و عسل است. این ترکیب خواص ضد میکروبی دارد و بسیار قدرتمند است و در کاهش میکروب ناشی از تب حصبه قوی عمل می کند، همچنین سموم موجود در بدن را پاک می کند. البته عملکردهای ایمنی در بدن رو به بهبود می روند و تقویت می شوند. این مخلوط را روزانه مصرف نمایید و در یکی از وعده های روزانه خود جای دهید. البته که این وعده قبل از خواب بهترین عملکرد را تا صبح و در بین خواب در بدن شما انجام می دهد. این ترکیب عسل برای تب بسیار مناسب و مطلوب است.

ترکیب زنجبیل و عسل

ترکیب زنجبیل و عسل نیز ترکیبی است که امروزه بسیار مورد استقبال پزشکان طب سنتی قرار گرفته است و برای تب، مخصوصا تب یونجه بسیار عالی است. با این ترکیب سیستم دفاعی تان قوی و کاهش علائم تب کمک شایانی می کند. این ترکیب به عنوان یک آنتی هیستامین واقعی عمل می کند. خواص ضد التهابی دارد و در کم کردن تورم بینی و نشانه های دیگر در مواقع بیماری بسیار اثرگذار است. برای بهبودی بیشتر و سریع تر می بایست روزانه دو تا سه لیوان چای زنجبیل و عسل بنوشید.

همچنین برای تهیه این معجون که می توانید از گیاه های مختلف پونه، آویشن و … استفاده کرد، می بایست دم کرد و در آن یک قاشق زنجبیل رنده شده به صورت تازه یا خشک شده بریزید تا به اندازه 5 دقیقه دم بکشد و صافش کنید و کمی که خنک شد میل نمایید. سعی کنید عسل را در حالتی که چای از داغی افتاد بریزید زیرا در غیر اینصورت خواص عسل طبیعی برای تب از بین خواهد رفت. اگر کمی لیمو ترش تازه نیز به این مخلوط بیافزایید بسیار عالی می گردد.

عسل طبیعی برای تب

پیشنهاد برای مطالعه: درمان گلودرد با عسل طبیعی

نکاتی برای دستورالعمل های مصرف عسل برای تب

عسل برای تب به سبب اینکه میزانی از گرده گل در آن است، مفید است. بنابر این در بهبود تب یونجه بسیار عالی عمل می کند. همچنین قادر است سیستم ایمنی بدن را در مقایسه با دیگر گرده ها تقویت می نماید. به علاوه، شامل خاصیت های زیادی است که ضد التهاب و باکتری است و نشانه های بسیاری که از تب در بدن پیش می آید را از بین می برد و از عوارض بیشتر جلوگیری می نماید.

فقط سعی کنید هنگام  خرید عسل طبیعی ، عسل مرغوبی را برای امراض خود خریداری نمایید، زیرا اگر عسل اصل نباشد و تقلبی باشد ممکن است در تسریع بهبود علائم شما اثر منفی بگذارد. البته هر دستور العملی را نیز برای همگان نمی توان توصیه نمود. زیرا بعضی از اشخاص دارای حساسیت هستند. در صورت وجود حساسیت برای مصرف این ماده مغذی می بایست با پزشک مشورت های لازم را جهت مصرف هر یک از این دستورالعمل ها کسب نمایید.

عسل ماده ضد تب

در واقع بالغ بر 2500 سال پیش هیپوکرات نام آورترین پزشک که جزء اولین پزشکان در درمان تب بود. او عسل طبیعی را برای تب تجویز نمود. اسیدهای آلی در این ماده مغذی بسیار در از بین بردن تب اعجاب انگیز عمل می کنند. در واقع در وضعیت کنونی نیز تنها شفا بخش تب یونجه را عسل این معجون شگفت انگیز می دانند. عسل از خواص خاصی برای تب بری استفاده می کند. در واقع عسلی که قبل از فصل رویش گیاه (در طول فصول سرد)، تولید می گردد سبب ممانعت و بهبود نشانه های تب یونجه می شود. مصرف روزانه این ماده مغذی مخصوصا در فصول سرد، تب ناشی از بیماری های مختلف را تا حد زیادی کم و از بین می برد.

بنابر این می توان عسل را برای تب و به عنوان درمانی برای سرفه، تقویت حافظه، درمان زخم ها، از بین بردن میکروب و باکتری های ثابت در مقابله با آنتی بیوتیک ها و درمان درماتیت صبوره و شوره به کار برده می شود. همچنین این ماده شگفت انگیز در درمان دردهای گلو و سینه بسیار تاثیر گذار است. عسل نوعی جاذب در درون خود دارد که اگر دارو را با آن میل نمایید، به سرعت جذب بدن می گردد. همچنین این محصول در درمان و نسخه های پزشکان طب سنتی حرف اول را می زند. یعنی در تمام درمان های این پزشکان شما نامی از عسل در داروهای ترکیبی طب سنتی می شنوید که همه بر گرفته از پزشک قدیمی بو علی سینا در گذشته و کتاب قانون وی است.

سخن پایانی

در واقع ترکیبات عسل طبیعی برای تب مفید است، مانند تب شایعی مثل نوتروپنی که یکی از معروف ترین و خطرناک ترین عوارض جانبی شیمی درمانی است. اگر این مورد بخواهد با داروها شیمیایی درمان شود، بسیار هزینه بردار خواهد شد. عسل با طعم خوب و بی نظیرش دارویی به صرفه برای رفع بیماری ها است. این فرآورده ارگانیک برای انسان از خاصیت های بی شماری برخوردار است. در واقع با مصرف عسل میتوان بر نوتروپنی تب دار، غلبه کرد.

3 thoughts on “آیا عسل طبیعی برای تب مضر است؟

 1. ذکریا رستمی گفت:

  با سلام و احترام
  واقعا مطالب مفیدی دارین و آدم از مطالعه مطالب شما لذت میبره،
  هم مفید و هم کاربردی بود
  موفق باشید

  1. دکتر هانی گفت:

   با سلام ممنونم از همراهی شما

 2. shop_manager گفت:

  درود و عرض ادب نظر لطف شماست

Comments are closed.