خواص عسل طبیعی

خواص عسل برای حساسیت پوستی

یک زن مبتلا به جوش صورت

یکی از بیماری هایی که ممکن است هر فردی به آن مبتلا شود حساسیت پوستی می باشد؛ باید بدانید برای درمان این بیماری روش های زیادی وجود دارد اما یکی از روش هایی که می تواند بسیار عالی باشد استفاده از عسل برای حساسیت پوستی می باشد. عسل یکی از مواد خوراکی بسیار عالی می باشد که خواص و ویژگی های زیادی دارد به همین دلیل در ادامه این مطلب به خرید عسل و مصرف آن برای حساسیت پوستی می پردازیم.

پماد عسل برای حساسیت پوستی

پماد عسل برای حساسیت پوستی شامل ترکیب موم زنبور عسل با عسل و روغن زیتون می باشد. استفاده از این پماد موجب درمان خارش پوست می شود. عسل با خواص ضد میکروبی خود  موجب بهبود زخم ها و اگزما می شود. عسل طبیعی و ارگانیک باعث ترمیم پوست و بهبود حساسیت پوستی می شود. همچنین با کمک عسل پوست تازه و سالم رشد می کند.

اگزما نوعی حساسیت پوستی است که در این بیماری قسمت هایی از پوست دچار قرمزی، التهاب و خارش شدید می شود. در برخی افراد هم علائمی مانند تاول پوست، سوزش پوست و پوسته پوسته شدن پوست بروز می کند. احساس سوزش و خارش ناشی از این بیماری، خیلی آزار دهنده و رنج آور می باشد. اگزما اغلب با استفاده از داروهای ضد التهابی و کرم های مرطوب کننده موضعی درمان می شود. عسل برای درمان اگزما، یکی از بهترین روش های درمان و تسکین درد و التهاب است.

مقاله مرتبط:عسل چقدر روی پوست بماند؟”

بر اساس یک مطالعه در سال 2003 میلادی ترکیب روغن زیتون و روغن مایع با عسل برای حساسیت پوستی سبب بهبودی حال بسیاری از بیماران شد که با روش های دیگر بهبودی در حال آنها حاصل نشده بود. مصرف عسل در چند روز اول تاثیر چندانی نمی گذارد. اما با صبوری و گذشت زمان، نتایج باورنکردنی در درمان را مشاهده می کنید.

روش های مختلف استفاده از عسل برای حساسیت پوستی

عسل تنها مصرف خوراکی ندارد بلکه این جادوی طبیعت، با اثرات شگفت انگیز خود برای مراقبت های پوست و زیبایی موثر است. در ادامه روش های مختلف را برای استفاده از آن برای شما بیان می کنیم.

ترکیب عسل و دارچین پودر شده

یکی از مواردی که می تواند برای حساسیت پوستی بسیار مناسب باشد استفاده از دارچین و عسل می باشد. برای اینکه بتوانید از این ترکیب استفاده لازم را داشته باشید باید دارچین پودر شده را به نسبت مساوی با عسل ترکیب کنید و به ناحیه آسیب دیده بمالید.

ترکیب عسل و آب لیمو

یکی از ترکیباتی که خواص بسیاری دارد و می تواند برای درمان حساسیت پوستی و یا بیماری های دیگر مفید و خوب باشد استفاده از ترکیب عسل و آب لیمو می باشد. برای استفاده از این ترکیب می توانید نصف آب یک لیمو را با یک قاشق عسل طبیعی در یک لیوان آب ولرم ترکیب کنید و آن را صبح زود و به صورت ناشتا بنوشید با این روش می توانید علائم حساسیت پوستی را کاهش و درمان کنید.

سرکه سیب و عسل

برای استفاده از ترکیب سرکه سیب و عسل باید یک قاشق غذا خوری عسل سالم را با 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط کنید و در یک لیوان آب حل کنید. این نوشیدنی را همراه با وعده های غذایی روزانه مصرف کنید.

فردی با جوش پوستی به همراه یک پزشک و دارو و شیشه های مختلف بر روی میز

کلام آخر

عسل به دلیل خواص و ویژگی هایی که دارد می تواند برای درمان بیماری های مختلف مصرف شود به همین دلیل می توانید از عسل برای حساسیت پوستی استفاده لازم را داشته باشید. در این مقاله روش های مختلف استفاده از عسل را برای درمان حساسیت پوستی و همچنین ویژگی های آن را به همراه پماد عسل برای شما مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید از این ماده مغذی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *