مقالات

خواص عسل برای پوست

عسل بر روی صورت، خواص عسل برای پوست صورت

عسل ماده ای شیرین و غلیظ است که زنبور ها آن را تولید و در کندو های خود ذخیره می کنند. عسل طبیعی توسط فعالیت آنزیمی تولید می شود. مواد گیاهی و باکتری های زنده در کنار هم یک ترکیب قوی با هزاران خاصیت مفید و استفاده های عملی تولید می کنند. فرایند منحصر به فردی که عسل طی آن ساخته می شود.

عسل را برای استفاده های آرایشی مثل پاک کردن جوش صورت، ترمیم زخم ها و حتی روشن کردن پوست مفید و مناسب کرده است. بنابراین از خواص عسل برای پوست بهره ببرید. عسل طبیعی و غیر پاستوریزه پتانسیل خوبی برای کاربرد موضعی پوست دارد. در ادامه درباره خواص عسل برای صورت و اینکه چگونه عسل می تواند روی پوست بکار رود و به زیبایی پوست شما کمک کند مطالبی را بخوانید.

خواص عسل برای پوست صورت

خواص عسل برای پوست صورت شما بویژه اگر جوش یا بیماری های خود ایمن پوستی مثل اگزما یا پسوریازیس دارید بسیار مفید است. حتی رشد بیش از حد میتواند با بکار بردن خواص عسل برای پوست کنترل شود. از جمله خواص عسل برای صورت این است که عسل باکتری را روی پوست شما تنظیم می کند که آن را به عنوان یک محصول فوق العاده برای درمان اکنه تبدیل می کند.

عسل درخت چای به عنوان یک ترکیب ضد آکنه مطالعه شده است و نشان داده شده که از بسیاری از محصولات محبوب ضد آکنه موثرتر است. عسل سرعت بهبود سلول های پوست شما را افزایش می دهد.همچنین خرید عسل نکته مهمی است که باید توجه داشته باشید که چه عسلی را بخرید که از این خواص بهرمند شوید.

اگر پوستی لکه دار یا اگزمایی دارید از عسل استفاده کنید. عسل طبیعی و غیر پاستوریزه سرعت بهبود را افزایش می دهد و التهاب را کم می کند. عسل درخت چای آنقدر در بهبود زخم ها سریع عمل می کند که در کلینیک ها توسط پزشکان تجویز می شود. از جمله دیگر خواص عسل برای پوست، این است که به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل می کند.

به این معنی که اگر شما عسل را روی پوست خود قرار دهید، خشکی پوست را از بین می برد. همچنین    پوست را کرخت کرده و سلول های جدید در لایه زیرین ساخته می شود. به کاربردن عسل روی پوست صورت نسبتا راحت است. اگر چه شیوه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه:  خواص ماسک عسل برای پوست

خواص عسل برای پوست جوش دار، پسوریازیس و اگزما

خواص عسل برای پوست و صورت در درمان شرایط مزمن پوستی می تواند بصورت لکه درمانی یا خمیر و یا بصورت ماسک که چند دقیقه روی پوست می ماند باشد. مهمترین نکته ی استفاده از خواص عسل برای صورت های دچار آکنه، پسوریازیس و اگزما این است که از عسل طبیعی و غیر پاستوریزه مثل عسل درخت چای استفاده شود. این موضوع خیلی حیاتی و مهم هست که عسلی که شما استفاده می کنید باکتری های سالم آن حفظ شده باشد تا موثر واقع شود. این نوع عسل سیستم ایمنی را فعال کرده و به رفع التهاب و قرمزی پوست کمک کرده و باعث درمان لکه ها می شود.

یکی از راه های استفاده از عسل برای پوست این است که عسل با ترکیبات دیگر مخلوط شود، تا یک ماسک درمانی یکنواخت بدست آید. قبل از استفاده از عسل حتما قسمتی از ماسک را برای اطمینان از اینکه به عسل یا دیگر مواد ماسک حساسیت ندارید به عنوان تست در جایی از بدن که کمتر در معرض دید است به کار ببرید تا از خواص عسل برای صورت بهتر بهره ببرید. با استفاده از ماسک عسل روی پوست، از خواص عسل برای صورت استفاده کنید.

مخلوطی از عسل طبیعی و دارچین ترکیب قوی از آنتی اکسیدان و آنتی باکتری است. برای بهره مندی بهتر از خواص عسل برای پوست مخلوطی از سه قسمت عسل و یک قسمت دارچین آسیاب شده و یا دارچین خالص تهیه کنید. سپس به آرامی با ماکروویو آن را گرم کنید و روی سطح پوست قرار دهید. بعد از 8 الی 10 دقیقه با آب گرم بشویید و پوست خود را خشک کنید. اگر به دارچین حساسیت دارید از این روش استفاده نکنید.

آلرژی با عسل طبیعی

اگر شما به گرده ها، کرفس یا دیگر محصولات مربوط به زنبور حساسیت دارید، از بکار بردن عسل روی پوست خود کاملا خودداری کنید و خواص عسل برای صورت را فراموش کنید.

« پیشنهاد خرید عسل بهاره برای درمان آلرژی »

با خواص عسل بهاره رس بسته آشنا هستید؟

این عسل به این دلیل که تولید و برداشت آن در فصل بهار انجام می شود عسل بهاره نام گرفته است و برای تولید آن زنبور ها از شهد گیاهان بهاری و مرکبات مانند بهارنارنج پرتقال تغذیه می کنند.علاوه بر خواص عسل برای پوست، این نوع عسل می تواند به درمان سینوزیت و ارام شدن سردرد های سینوزیتی، تسکین ناراحتی های تنفسی و گوارشی، درمان ورم لثه و برفک دهان و دندان و ضد آلرژی، کمک کند.

روشن و شفاف سازی پوست

پژوهشگران ارتباط مستقیمی بین عسل و شفاف سازی لکه های تیره پوست پیدا نکرده اند. ولی از آنجا که عسل خاصیت لایه برداری دارد، خواص عسل برای پوست منجر به حذف سلول های مرده پوست شده و باعث می شود پوست روشن تر به نظر آید. زمانی که صورت خود را با آب و صابون می شویید، عسل درخت چای یا انواع دیگری از عسل غیر پاستوریزه یعنی عسل طبیعی را روی صورت خود قرار دهید. اگر دوست داشته باشید می توانید عسل را با آب تصفیه شده مخلوط کنید تا کمتر چسبنده باشد و راحت از سطح پوست جدا شود. عسل را مدت چند دقیقه روی سطح پوست رها کنید سپس بشویید.

توجه به خواص التیام دهنده ی عسل

به خاطر داشته باشید که آنچه ما از خواص عسل برای صورت میدانیم، محدود و در حال گسترش است. مثلا در یک مطالعه نشان داده شده که عسل ممکن است برای اسکارهای ناشی از سوختگی و بریدگی های عمیق مناسب نباشد.

زنبور در کنار ظرف عسل برای بررسی تاثیر خواص عسل برای پوست

عوارض استفاده از عسل روی پوست

گذشته از خواص عسل برای پوست باید اشاره داشته باشیم که گاهی عسل باعث ایجاد حساسیت ناخواسته در برخی از افراد می شود. اگر شما به موارد زیر حساسیت دارید، باید در استفاده از عسل برای پوست خود محتاطانه عمل کنید:

  • گرده ی گیاهان
  • کرفس
  • نیش زنبور

همیشه مقداری از محصولات جدید را روی قسمت کوچکی از بدن که کمتر در معرض دید است تست کنید. قبل از اینکه به رختخواب بروید، از پاکسازی کامل صورت خود از عسل مطمئن شوید تا از خواص عسل برای صورت بهترین نتیجه را بگیرید. عسل ذرات گرد و غبار و دیگر ذرات معلق در هوا را جذب می کند که می تواند باعث تشدید ضایعات موجود شود.

نتیجه گیری

استفاده از عسل برای صورت می تواند به عنوان درمانی برای آکنه، اسکار و خشکی و کرختی پوست باشد. عسل طبیعی نسبت به دیگر انواع عسل گرانتر است، ولی در مقایسه با سایر محصولات بهداشتی که شما برای پوستتان استفاده می کنید ارزان تر است. محققان در حال تحقیق روی این موضوع هستند که خواص عسل برای پوست، چگونه به صورت شما کمک می کند تا شفاف تر و تمیزتر به نظر آید.

تا زمانی که شما به عسل حساسیت ندارید هیچ دلیلی برای فراوش کردن خواص عسل برای صورت و اینکه یکبار آنرا روی پوست خود امتحان نکنید وجود ندارد. امیدواریم این مقاله را مطالعه کنید و از خواص عسل برای پوست صورت خود بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *