ژل رویال

شرایط و طرز نگهداری ژل رویال

بطری حاوی ژل رویال

اگر شما از ژل رویال استفاده می کنید باید به خوبی روش نگهداری از آن را بدانید. طرز نگهداری ژل رویال به صورت اصولی اهمیت زیادی دارد چرا که ژل رویال یک ماده ارگانیک می باشد که در مورد نگهداری و تهیه آن باید دقت زیادی داشته باشید. نکات بسیاری برای نگهداری از این ماده وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.تا بعد از خرید ژل رویال بتواند به بهترین نحوه از آن نگهداری کنید.

طرز نگهداری ژل رویال

بعد از استخراج کردن ژل رویال با بسته بندی مناسب و اصولی شرایط نگهداری خاص و منحصر به فرد این محصول شکل می ‌گیرد. از نکات مهمی که در مورد نگهداری از ژل رویال اهمیت زیادی دارد بسته بودن ظرف ژل می باشد. این محصول نیاز است که از جریان هوای محیط به طور کامل دور شود. همچنین شما باید این محصول را به دور از نور و در تاریکی نگهداری کنید.

در نتیجه برای طرز نگهداری ژل رویال نیاز است که بسته ‌بندی این ژل را به دور از تابش نور بگذارید. توصیه می شود که یک ماه ژل رویال را پس از خریداری در یخچال نگهداری نمایید. باقی مانده را در فریزر بگذارید. اگر می خواهید برای طولانی مدت ژل رویال را نگهداری کنید باید آن را درون فریزر قرار دهید. البته اگر ژل رویال را از فریزر خارج کنید و چند روز در فضای آزاد از آن استفاده نمایید روی کیفیت و تازگی آن تاثیری نخواهد گذاشت.

بهترین روش طرز نگهداری ژل رویال

در صورتی که تصمیم ندارید ژل رویال را به زودی مصرف نمایید باید برای حفظ کردن خواص و فوایدی که دارد آن را درون فریزر بگذارید. در زمان مصرف ژل رویال باید دمای آن به دمای اتاق برسد، سپس آن را میل کنید. مایع رویال به طور اصولی با استفاده از مواد نگهدارنده و در برخی از مواقع با مقداری عسل تولید می شود. به همین دلیل اگر می خواهید ژل رویال را بدون مواد نگهدارنده استفاده کنید، باید دقت زیادی داشته باشید.

طرز نگهداری ژل رویال و تاثیر عوامل محیطی روی کیفیت آن

بهتر است بدانید که زمانی ژل رویال از یخچال بیرون باشد خواص خودش را از دست نمی دهد اما بعد از هشت تا ۱۰ روز اگر آن را در بیرون از یخچال بگذارید، بخش زیادی از ویژگی‌های مربوط به تغذیه ژل رویال از بین می ‌رود. ژل رویال با تمامی خواصی که دارد به عنوان یک روش مهم برای درمان مشکلات متعدد شناخته می ‌شود. اما باید بدانید که برای نگهداری خواص ژل رویال باید به شرایط و دمای نگهداری آن اهمیت دهید. ژل رویال به راحتی تجزیه می گردد، به همین دلیل باید دمای مناسبی برای نگهداری آن در نظر بگیرید.

 یک راه حل جایگزین برای طرز نگهداری ژل رویال که می توان به جای یخچال از آن استفاده کرد، فرایند انجماد خشک می باشد. با استفاده از این فرایند شما می توانید رطوبت ژل رویال را حفظ کنید. ماندگاری ژل رویال در دمای اتاق به اندازه مورد نظر می‌ رسد. همچنین باید بدانید که خواص تغذیه ژل رویال از بین می ‌رود؛ اما یکی از مهمترین عواملی است که روی نگهداری ژل رویال تاثیر دارد. بهترین دما برای نگهداری کردن از ژل رویال انجماد است.

مقاله مرتبط:”طرز تهیه ژل رویال چگونه است؟

انواع ژل عسل رویال و نحوه نگهداری از آنها

در زمان مصرف ژل رویال نیاز است که به طور کامل نحوه استفاده و همچنین شرایط نگهداری از آن را بدانید. از این طریق می توانید از خواص ژل رویال بهره مند شوید. ژل رویال به وسیله زنبور دار از کندو استخراج می گردد، سپس در ظروف مناسب ریخته می‌ شود. ژل رویال بالاترین و بهترین کیفیت را خواهد داشت.

 اگر بلافاصله بعد از استخراج ژل رویال آن را در دمای بین ۰ تا ۵ درجه سانتیگراد بگذارید طول عمر آن افزایش پیدا می‌ کند. ژل رویال منجمد شده در بسته ‌بندی‌ های مخصوص نگهداری می ‌شوند. برخی از انواع بسته بندی های ژل رویال مخلوط عسل می باشند و رطوبت پایین یکی از نکاتی است که زمان ترکیب ژل رویال با عسل باید به آن اهمیت دهید. در غیر این صورت ژل رویال درون عسل ترکیب شده تخمیر می گردد و بعد از مدتی فاسد خواهد شد.

 نسبت ترکیب عسل و ژل رویال نسبت یک به صد است. به عنوان مثال یک گرم ژل رویال باید در یک گرم عسل مخلوط گردد تا ترکیب آنها اصولی باشد. این ترکیب در دمای کمتر از ۱۵ درجه سانتی‌گراد نیاز است که نگهداری شود.

جمع بندی

ژل رویال یکی از مواد بسیار عالی می باشد که می توانید از آن استفاده لازم را داشته باشید ولی باید نسبت به طرز نگهداری ژل رویال توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید از این ماده به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. همچنین باید انواع ژل رویال را بشناسید و بهترین روش های نگهداری آن را به خوبی بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *