آموزشی

چگونه عسل را از روی فرش پاک کنیم؟

یک فرد با دستکش در حال پاک کردن فرش

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این می باشد که چگونه عسل را از روی فرش پاک کنیم؟ فرقی نمی کند که ناخالصی عسل و میزان شکر آن چقدر باشد، عسل طبیعی باشد یا نه. در این مقاله می خواهیم با بیان روش های موثر به شما کمک کنیم تا بتوانید به راحتی عسل  را از روی فرش خود پاک کنید روش های پاک کردن آن از روی فرش آشنا شوید.

روش های موثر برای اینکه چگونه عسل را از روی فرش پاک کنیم؟

همیشه باید بدانید که برای بسیاری از مشکلات روش های متعددی وجود دارد، فقط نیاز است تا آن ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید از بهترین روش با توجه به مشکل خودتان استفاده کنید. در ادامه به بیان و بررسی برخی از روش هایی که می توانید برای پاک کردن عسل از روی فرش استفاده کنید می پردازیم.

  • خیلی سریع با کمک یک قاشق یا چاقوی کند که به بافت فرش آسیب نرساند، عسل را از روی فرش بردارید.
  • در مرحله بعد دستمال پارچه ای را بر روی لکه عسل بگذارید.
  • توجه داشته باشید دستمال را بر روی لکه نکشید زیرا با این کار عسل به عمق فرش نفوذ می کند.
  • مایع ظرفشویی یا شامپو فرش را در داخل ظرفی با آب مخلوط کنید.
  • دستمال تمیز را داخل آن قرار دهید و سپس بر روی لکه به آرامی ضربه بزنید.
  • سپس با دستمال پارچه ای خشک به لکه ضربه بزنید تا شامپوها را به خود جذب کند.
  • بعد از پاک کردن لکه، با کمک اسفنج مرطوب و تمیز محل لکه را فشار دهید تا عسل های باقیمانده گرفته شود و در فرش نماند.
  • فرش را در فضای باز قرار دهید تا زودتر خشک شود.

رعایت نکاتی مهم در مورد تمیز کردن لکه عسل از روی فرش

تا به اینجا به بررسی راهکار هایی برای پاک کردن سریع عسل از روی فرش پرداختیم. حال باید به مواردی دقت و توجه لازم را داشته باشید تا فرش شما دچار آسیب نشود.

استفاده از دستمال مناسب

برای اینکه بتوانید عسل را از روی فرش پاک کنید نیاز است تا با دستمال مناسب اینکار را انجام دهید، قبل از استفاده از دستمال باید نسبت به بافت و نوع آن دقت کنید. برای اینکه بتوانید از دستمال مناسب استفاده کنید باید دستمال شما سفید رنگ باشد به دلیل آنکه ممکن است دستمال رنگی به بافت فرش آسیب برساند.

استفاده از دستمال و حوله های بدون پرز

یکی دیگر از مواردی که باید نسبت به آن توجه لازم را داشته باشید این می باشد که بهتر است از دستمال هایی استفاده کنید که هیچگونه پرزی ندارند چرا که چسبیدن عسل به پرزها باعث می شود لکه ها به سختی تمیز شوند.

استفاده از پاک کننده و الکل

اگر نتوانستید عسل را از روی فرش پاک کنید می توانید از مواد پاک کننده ای استفاده کنید که فاقد الکل می باشد زیرا الکل می تواند سبب آسیب زدن به فرش شما شود. همچنین اگر قصد استفاده از پاک کننده ها را داشتید بهتر است؛ پاک کننده را با آب ترکیب کنید.

تمیز کردن لکه عسل با آمونیاک

برای اطلاع از اینکه چگونه عسل را از روی فرش پاک کنیم؟ می توانیم محلولی از ترکیب 15 میلی لیتر آمونیاک را با 237 میلی لیتر آب مخلوط کنیم. با استفاده از یک اسفنج، مقداری از مخلوط تهیه شده را برداشته و بر روی لکه عسل بگذارید.  با کمک دستمال پارچه ای خشک، مخلوط را از روی فرش بردارید. سپس با کمک اسفنج دیگر که در آب خالص زده شده است، باقیمانده مخلوط آمونیاک را از روی فرش تمیز کنید. این عمل را تا زمانی که چیزی از مخلوط آمونیاک بر روی فرش وجود دارد، تکرار کنید. در آخر با پارچه ای تمیز و خشک، رطوبت و  باقیمانده  مخلوط آمونیاک را از روی فرش بردارید.  فرش را در هوای آزاد بگذارید تا کاملا خشک شود.

مقاله مرتبط:”آیا عسل اسیدی است یا قلیایی ؟”

چگونه لکه های خشک شده عسل را از روی فرش پاک کنیم؟

با کمک آب گرم و یک پارچه می توان لکه را پاک کرد. پارچه را در داخل آب گرم بزنید و روی لکه عسل بمالید. لکه خشک شده عسل به مرور نرم می شود و عسل ها با کمک آب گرم شل می شوند. در این زمان می توان اقدامات لازم برای پاک کردن لکه عسل را انجام دهید تا عسل از روی فرش پاک شود.

تعدادی کندوی زنبور عسل

کلام آخر

اگر زمانی قصد داشتید عسل را از روی فرش پاک کنید باید روش های پاک کردن آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید به همین دلیل در این مقاله به بیان چگونه عسل را از روی فرش پاک کنیم برای شما پرداختیم. روش های موثر و برخی از مواردی را که باید رعایت کنید را برای شما بیان کردیم تا بتوانید با استفاده از این روش ها عسل را به راحتی از روی فرش پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *