عسل درمانی

روشن کردن مو با عسل ( بدون دکلره)

روشن کردن مو با دکلره

استفاده از رنگ یا دلکره برای روشن کردن مو، باعث خشک شدن و سوختگی مو می شود. در ادامه این مطلب به شما آموزش روشن کردن مو با عسل را توضیح می دهیم به طوری که بدون هیچ آسیب دیدگی موی خود را روشن کنید.

روشن کردن طبیعی مو با عسل

از آنجا که   خواص عسل بسیار زیاد است و یک ماده چسبناک است، باید مقداری آب به آن اضافه کنید، آب به شما کمک میکند که عسل نرم شود و برای استفاده بر روی مو آماده شود. چهار قاشق عسل طبیعی و یک قاشق آب یا سرکه سیب (که به عنوان نرم کننده عمل می کند) را در یک کاسه مخلوط کنید تا کاملاً ترکیب شوند.

  • اگر نیاز به تاثیر گذاری بیشتری دارید، می توانید چند قطره پراکسید هیدروژن به مخلوط اضافه کنید. این با موهای شما واکنش نشان می دهد تا مقداری روشن تر شود. اگر موهای شما سیاه یا قهوه ای تیره است از پراکسید استفاده نکنید، در غیر این صورت ممکن است موهای شما به رنگ نارنجی در بیاید.
  • برای داشتن رنگ بور مایل به قرمز، مقداری پودر حنا، دارچین یا قهوه آسیاب شده به مخلوط اضافه کنید. با افزودن گلبرگ های گل گاو زبان، رنگ بلوند مایل به صورتی ایجاد می شود.

روشن کردن طبیعی رنگ مو با عسل

اجازه دهید مخلوط حدود 30 الی 60 دقیقه بیرون بماند.

مخلوط عسل را به موهای خود بمالید

برای محافظت از لباس های خود یک پارچه را روی شانه های خود بکشید، سپس مخلوط عسل را به آرامی روی سر خود بریزید و با استفاده از انگشتتان آن را ماساژ دهید. ریختن عسل را تا جایی که تمام موهای شما کاملاً از عسل پوشانده شود ادامه دهید.

  • اگر پودر قرمز کننده ای به عسل اضافه کرده اید، توجه کنید که عسل بر روی لباستان نریزد و از پارچه هایی که ممکن است قرمز رنگ شود نیز استفاده نکنید.

موهای خود را با پلاستیک بپوشانید

موهای خود را با پلاستیک بپوشانید و کمی صبر کنید. برای پوشاندن موهای خود می توانید از کلاه دوش یا چند ورق پلاستیک نیز استفاده کنید. بگذارید حداقل 2 ساعت مواد بر روی موی شما بماند تا کاملا تاثیر بگذارد.

  • اگر به مخلوط عسل پراکسید هیدروژن اضافه کرده اید از گیره های فلزی برای نگهداری مو استفاده نکنید.
  • نیازی به استفاده از سشوار ندارید و عسل در دمای اتاق به خوبی تاثیر می گذارد.

برای تاثیرگذاری بیشتر مواد را یک شب تا صبح بر روی موی خود قرار دهید. انجام این کار علاوه بر تغییر رنگ بیشتر خاصیت درمانی نیز دارد. اگر به آن مواد پراکسید هیدروژن اضافه کرده اید، عسل را یک شب تا صبح بر روی مو قرار ندهید.

روشن کردن مو با عسل

پیشنهاد برای مطالعه: خواص عسل برای صورت

عسل را از روی موهایتان بشویید

پس از گذشت زمان، موهایتان را با آب و شامپو شستشو دهید و مطابق معمول حالت دهید. موهای خود را با حوله خشک کنید و یا بگذارید تا در هوا خشک شود. موهای شما اکنون به رنگ عسلی در می آیند.

طرز تهیه نرم کننده عسل

1/4 فنجان عسل و 1/2 فنجان نرم کننده را مخلوط کنید. اگر رایحه آن به خوبی با عسل مخلوط شود می توانید از هر نرم کننده ای که دوست دارید استفاده کنید. نرم کننده و عسل را در یک کاسه هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند.

  • نرم کننده اضافی را برای استفاده بعدی در یک بطری قدیمی نگهداری کنید.

بعد از هر شستشو از نرم کننده استفاده کنید

بعد از اینکه موهای خود را شامپو کردید، از نرم کننده عسل درست مثل نرم کننده های معمولی خود استفاده کنید. مقدار کمی را از طریق موهای خود پخش کنید و پس از اتمام آن را آبکشی کنید.

  • هنگام مصرف نرم کننده 5 الی 10 دقیقه صبر کنید
  • این روش برای ترمیم موهایی که قبلا روشن شده و آسیب دیده اند، بسیار مناسب است!

اگر موهایتان چسبناک است کمتر از نرم کننده عسل استفاده کنید

اگر موهایتان پس از شستشو چسبناک است، مقدار نرم کننده را افزایش و مقدار عسل را کاهش دهید. قبل از خارج شدن از حمام حتما به طور کامل موی خود را بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *