اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل

خواص موم عسل برای معده چیست؟

دو تیکه موم عسل با قاشق عسل

عسل یکی از فرآورده های زنبورهای عسل است. موم نیز  یکی دیگر از فرآورده این زنبورها می باشد که دارای خواص زیادی برای سلامتی بدن از جمله سیستم گوارشی بدن می باشد. معده مهم ترین جزء سیستم گوارشی است که مواد غذایی مختلف می توانند در عملکرد آن تاثیرگذار باشند. ما در اینجا به بررسی خواص موم عسل برای معده می پردازیم.(برای خرید عسل طبیعی می توانید به سایت زنبورستان دکتر هانی راد مراجعه  کنید.)

معرفی خواص موم عسل برای معده

موم عسل توسط زنبورهای کارگر تولید می شود. موم عسل دارای رنگ های مختلف زرد و سفید می باشد که به خوبی می تواند بر عملکرد معده تاثیرگذار باشد.

موم عسل به طور کامل در سیستم گوارشی بدن جذب نمی شود و مستقیم از بدن خارج می گردد. به همین دلیل خیلی از کارشناسان معتقد هستند که باید از مصرف موم پرهیز شود.

یک شانه از کندو عسل

 فقط افرادی که دارای مشکلات گوارشی هستند می توانند موم را با عسل استفاده کنند. ما از تاثیرات خوب موم همراه با عسل بر معده می توانیم به این موارد اشاره کنیم.

تاثیر موم عسل بر درد معده:

بسیاری از کسانی که دچار درد و ورم در معده هستند، می توانند از خواص موم عسل برای معده استفاده کنند. این افراد باید مقداری عسل خام را همراه با مقدار کمی موم عسل مخلوط و استفاده کنند.

تاثیر ضد باکتریایی موم عسل بر معده:

موم عسل دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی می باشد، به همین دلیل می تواند میکروب های موجود در معده را از بین ببرد.

تاثیر موم عسل بر زخم معده:

افراد با خوردن موم همراه با عسل می توانند از خاصیت شگفت انگیز آن برای بهبود زخم های معده استفاده کنند.زیرا موم روی زخم های معده را می پوشاند و مانع تماس اسیدهای موجود در معده با زخم ها می شود.در نتیجه این عمل، قدرت بدن در ترمیم زخم های معده و از بین بردن آنها بیشتر می شود.

مقاله مرتبط:خواص عسل برای معده درد چیست؟

تاثیر موم عسل بر نفخ و رفلاکس معده:

افراد می توانند با خوردن مقداری موم عسل همراه با کنجد از خواص ضد نفخ آن استفاده کنند و رفلاکس های معده خود را کمتر کنند.

کلام آخر

همانطور که گفته شد، موم عسل به خوبی جذب بدن نمی شود، به همین دلیل با بدن همه سازگار نیست. در این میان افراد می توانند برای بهره مندی از خواص موم عسل برای معده ، آن را به مقدار کم و همراه با عسل خام و دیگر مواد غذایی مصرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *