ژل رویال

روش و میزان مصرف ژل رویال

ظرفی حاوی ژل رویال عالی

اگر با میزان مصرف ژل رویال آشنایی داشته باشید می توانید مزیت های زیادی از این محصول دریافت کنید. ژل رویال یکی از محصولات زنبور به شمار می‌ رود که بسیار با ارزش می باشد. شما بهتر است برای خرید ژل رویال و مصرف این محصول خواص آن و طرز نگهداری ژل رویال را به خوبی بدانید همچنین باید به مقداری که  ژل رویال را باید مصرف کنید هم دقت لازم را داشته باشید.

نکاتی در مورد میزان مصرف ژل رویال

ژل‌رویال تشکیل شده از پروتئین، کربوهیدرات، آب، چربی، مواد معدنی و ویتامین می باشد. این عناصر مفید مزیت زیادی برای سلامتی بدن دارند. ترکیب شیمیایی در ژل رویال ناشناخته است. با این وجود برخی از افراد بر این باور هستند که اثرات مثبت آن نشان دهنده نبودن ترکیبات شیمیایی در این ژل می باشد. در گذشته روزانه افراد حدود ۲ گرم از این ژل را به صورت خشک شده و منجمد شده مورد استفاده قرار می دادند.

اما امروزه بسیاری از دانشمندان بر این باور هستند که باید دوز پایین از این ژل را مورد استفاده قرار داد؛ می توان گفت ژل‌ رویال هیچ نوع عوارض جانبی برای شما ندارد و با دوز آغازین که یک الی ۵ گرم می باشد می توانید این ژل بی نظیر را مورد استفاده قرار دهید. ژل رویال را به صورت نرم و به صورت تازه که خام می باشد می توانید خریداری کنید. در بازار ژل رویال به صورت تازه و به صورت خشک که منجمد است وجود دارد. بسیاری از بسته‌ بندی‌ های ژل رویال در ترکیب با عسل هستند که مزیت آنها چندین برابر می باشد.

روش استفاده از ژل رویال

محققان علاوه بر تغییر دادن اندازه میزان مصرف ژل رویال روش استفاده از آن را تغییر دادند. ژل رویال که خشک شده و منجمد می ‌باشد به شیوه ‌های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ژل رویال خشک شده نتایج ضعیف تری نسبت به ژل رویال تازه دارد. تحقیقاتی که روی ژل رویال انجام شده نشان داده است که مقدار پروتئین ژل رویال تازه نسبت به نمونه های تجاری و خشک شده بیشتر است. در حالی که امکان دارد این روش یکی از آسان ترین روش های تولید این محصول باشد. با این وجود از آنجایی که ژل رویال به صورت مستقیم از کندوی عسل استخراج می گردد این کار چندان آسان نمی باشد.

ژل رویال تازه را پس از استخراج منجمد می کنند، چرا که این روش تنها راه جلوگیری از انحلال پروتئین های درون ژل رویال می باشد. بعد از برداشت ژل رویال مدت اعتبار کیفیت آن حدود ۳ الی ۵ روز درون کندو می باشد. در صورتی که از آن درون یخچال نگهداری کنید می‌ توانید ۶ ماه ژل رویال را مورد استفاده قرار دهید. برای نگهداری ژل رویال در یخچال باید آن را در دمای ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری کرد. در صورت نگهداری درون فریزر شما دو سال می توانید از ژل رویال استفاده نمایید.

میزان مصرف ژل رویال برای درمان بیماری های متنوع

شما باید به خوبی بدانید که میزان مصرف ژل رویال با توجه به شرایط فیزیکی و وزن بدن هر یک از افراد به صورت منحصر به فرد تنظیم می گردد.

درمان پوکی استخوان

افرادی که برای جلوگیری از پوکی استخوان از ژل رویال استفاده می کنند باید بعد از ۴۵ سالگی اقدام نمایند. ژل رویال را آنها باید دو بار در سال و در دوره های ۳۰ الی ۶۰ روز استفاده کنند. دوز روزانه ژل باید تنها یک گرم باشد.

ژل رویال برای سندروم تنبلی تخمدان

ژل رویال برای آرام کردن هورمون های تخمدانی خواص زیادی دارد. اگر شما ژل رویال را برای سندروم پس از یائسگی استفاده می کنید باید روزانه یک گرم از آن را به مدت ۹۰ روز استفاده نمایید. بررسی‌هایی که روی ژل رویال انجام شده است محققان را به این باور رسانده که پس از دوره مشخص شده نتیجه بی نظیری از آن دریافت خواهد شد.

مقاله مرتبط:”خواص ژل رویال

درمان سرطان

بسیاری از افراد از ژل رویال برای درمان سرطان استفاده می کنند. ترکیباتی که درون ژل رویال وجود دارد اثرات بی نظیری برای درمان سرطان از خود نشان می دهد. ۱ الی ۳ دوره درمانی را باید برای استفاده از ژل رویال در نظر بگیرید تا برای درمان سرطان از این ژل خواص لازم را دریافت کنید. ژل رویال تازه برای درمان سرطان پروستات توصیه می گردد.

تصلب شرایین

جهت تصلب شرایین از ژل رویال استفاده می شود. میزان مصرف ژل رویال که به مدت ۳۰ الی ۶۰ روز می باشد را می توانید برای تصلب شرایین در نظر بگیرید. روزانه یک الی دو گرم از ژل رویال و به صورت سه دوره ۳۰ روزه از آن استفاده کنید.

جمع بندی

ژل رویال دارای خواص بی شماری می باشد که می توانید از آن ها نهایت استفاده را ببرید ولی باید به میزان مصرف ژل رویال دقت لازم را داشته باشید. این ژل برای درمان سرطان، پوکی استخوان، تصلب شرایین و بسیاری از قسمت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. روش استفاده و طرز نگهداری این ژل را هم بهتر است به خوبی بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *