ژل رویال

آیا ژل رویال برای کرونا مفید است؟

ژل رویال

آیا ژل رویال تاثیر مثبتی روی ویروس کرونا دارد؟  در این مطلب ما به موضوع ژل رویال برای کرونا می پردازیم. البته این مطلب صرفا برای اهداف اطلاع رسانی می باشد؛ زیرا شیوع کرونا فعلا رویدادی مداوم است و در طول زمان با انتشار اطلاعات جدید ممکن است جزئیات خاصی تغییر کند که موجب تغییر نتایج شود. در این مطلب ما به مواردی که در بیماری کرونا اهمیت دارند می پردازیم.

درباره کرونا

ویروس های کرونا طیفی وسیعی دارند که می توانند انسان و حیوان را بیمار کنند. تعدادی از آنها می توانند به سیستم دستگاه تنفسی صدمه بزنند. ویروس کرونایی که به تازگی کشف شده است مسئول بیماری کووید 19 می باشد که صدمات زیادی را به زندگی انسانی وارد کرده است. در حال حاضر محصولات بسیار کمی هستند که برای این بیماری مفید هستند و توسط FDA تایید شده اند. همچنان تحقیقات در حال انجام است.

ژل رویال

ژل رویال ماده ای است شیری که توسط زنبورهای عسل ترشح می گردد و به زنبورهای در حال رشد داده می شود. این ژل را می توان مانند عسل ، از کلنی های زنبورهای ملکه برداشت کرد.

خواص ژل رویال

برخی از خواص ژل رویال عبارتند از:

تقویت سیستم ایمنی

ژل رویال با ایجاد تعادل در سطوح و بهبود پاسخ سلول های ایمنی خاص، بر سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد. در مطالعه ای که روی موش ها انجام شد، آنهایی که مکمل ژل رویال دریافت کردند،سطح آنتی بادی بالاتری داشتند و رشد سلول های ایمنی در آنها سریعتر بود. تصور می شود رویالیسین که از ترکیبات ژل رویال است مسئول این موضوع می باشد. در بحث بررسی تاثیرات ژل رویال برای کرونا، تقویت سیستم ایمنی بدن مهم است.

خرید ژل رویال از زنبورستان دکتر هانی

آسم و آلرژی های تنفسی

برخلاف بره موم که علائم آسم را در موش ها بهتر کرد، ژل رویال و عسل هر دو آنها را بدتر کردند. این مسئله ممکن است به دلیل اثرات تحریک کننده و گشاد کننده عروق آنها باشد. اگرچه نوعی پروتئین که در آنها موجود است باعث کاهش واکنش های آلرژیک در موش های دارای آسم شد.

در حقیقت باید گفت که ژل رویال باعث ایجاد واکنش های آلرژیک و ناراحتی تنفسی در افراد حساس می شود. وقتی در رابطه با  تاثیرات ژل رویال برای کرونا صحبت می کنیم، آلرژی، از موضوعات مهم است.

پتانسیل ضد عفونی

در مطالعه ای که انجام شد، مشخص شد که ژل رویال  ویروس ایجاد کننده تبخال دهانی را مهار کرد.

نکته: لازم به ذکر است استفاده از ژل رویال برای تقویت بدن پس از دوران درمان بیماری، مفید می باشد.

در این مطلب درباره ژل رویال برای کرونا صحبت کردیم. امیدواریم ازین مطلب خوشتان آمده باشد و برایتان مفید بوده باشد. از همراهی شما سپاسگزاریم. در پایان لازم به ذکر است که مصرف ژل رویال می تواند به قوای کلی بدن کمک کند و با تقویت سیستم ایمنی از ابتلا به بیماری های ویروسی و میکروبی جلوگیری نماید. از طرفی هم کسانی که بیماری کرونا می گیرند تا مدتی دچار ضعف بدنی هستند که می توانند با مصرف ژل رویال تا حد خوبی به این ضعف کمک کنند.

منبع:

https://selfhacked.com/blog/royal-jelly-covid-19/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *