ژل رویال

آیا ژل رویال قلیایی است یا اسیدی است؟                     

ظرف حاوی ژل رویال

ژل رویال قلیایی است یا اسیدی؟ ژل رویال ماده پروتئینی می باشد که از فک پایین زنبورهای عسل کارگر به دست می آید. این ژل به دلیل ترکیباتی که دارد دارای خواص زیادی است.ترکیبات اسیدی زیادی در این ماده غذایی وجود دارد. به همین دلیل می توان به راحتی به پرسش مطرح شده ، پاسخ داد.دانستن این موضوع  می تواند برای خرید ژل رویال نیز مفید باشد.

پاسخ به پرسش ژل رویال قلیایی است یا اسیدی

اندازه Ph یک ماده غذایی، اسیدی بودن و یا قلیایی بودن آن را مشخص می کند. اگر اندازه  Ph یک ماده غذایی زیر هفت باشد، آن ماده غذایی اسیدی و اگر بالاتر از این عدد باشد، آن ماده جزء مواد غذایی قلیایی محسوب می شود.

اندازه Ph ژل رویال، این ماده لیمویی رنگ 4.5 می باشد. پس این ماده غذایی، اسیدی می باشد. ژل رویال دارای مزه ای تلخ و کمی ترش می باشد.

ژل رویال دارای ترکیبات زیادی از قبیل پروتئین ها، کربوهیدرات ها، فیبر ها، اسیدهای چرب، دکنوئیک اسید، اسید فولیک، ریبونوکلئیک اسید، ویتامین ها، مواد معدنی زیادی مانند منیزیم، کلسیم، پتاسیم، فسفر و … می باشد.

در این میان میزان مواد اسیدی، پروتئین ها و کربوهیدرات های موجود در ژل رویال بیشتر از دیگر ترکیبات می باشد. به دلیل مقادیر بالای این ترکیبات در این ژل، این ماده غذایی جزء مواد غذایی اسیدی محسوب می شود.

زنبور های عسل و خانه های کندو حاوی ژل رویال

ژل رویال دارای خواص زیادی برای بدن می باشد و استفاده از آن برای تمامی افراد توصیه شده است.اما افراد باید در مصرف آن جنبه احتیاط را رعایت کنند تا Ph خونشان تغییر نکند و میزان مواد معدنی همچون کلسیم، پتاسیم و منیزیم موجود در خون آنها کاهش پیدا نکند.

زیرا در صورت کاهش این مواد معدنی، خون آنها را از استخوان ها و دیگر مفاصل تامین می کند و این مورد سبب می شود که افراد دچار بیماری هایی نظیر پوکی استخوان، آرتروز و روماتیسم شوند.

البته با توجه به اسیدی بودن این ژل، بسیاری از شرکت های دارویی از آن برای تهیه داروهایی به منظور از بین بردن باکتری ها و قارچ ها استفاده می کنند.

مقاله مرتبط:”طبع ژل رویال چیست؟

کلام آخر درباره

بدن سعی می کند سطح ph خود را در حالت نرمال نگهداری کند، مگر اینکه افراد در خوردن برخی از مواد غذایی اسیدی و یا قلیایی زیاده روی کنند.

ما در این مطلب به سوال ژل رویال قلیایی است یا اسیدی جواب دادیم و به این نتیجه رسیدیم که افراد از هر ماده غذایی به خصوص مواد غذایی اسیدی باید در حد تعادل استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *