ژل رویال

چه موقع ژل رویال بخوریم؟

ظرف حاوی ژل رویال و یک ظرف حاوی گرده گل

ژل رویال یکی از مواد مغذی می باشد که در طبیعت موجود است. این ماده غذایی رنگ کرمی و یا سفیدی دارد که از ترشح غدد زنبورهای عسل کارگر به دست می آید. افراد می توانند از این ژل به همراه عسل استفاده کنند. اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد، حالا ببینیم که باید چه موقع ژل رویال بخوریم؟

پاسخ به سوال چه موقع ژل رویال بخوریم

زنبورداران به دو شیوه طبیعی و مصنوعی این ژل را از کندوهای زنبور عسل جمع آوری می کنند. این ژل دارای خواص زیادی است، به همین دلیل در طب سنتی جایگاه ویژه ای دارد. (برای خرید ژل رویال طبیعی به سایت زنبورستان دکتر هانی راد مراجعه کنید.)

همه می توانند از این ژل استفاده کنند، اما با وجود خواص بالای آن، ممکن است مصرف آن برای برخی از افراد با شرایط ویژه مناسب نباشد.

بهترین وعده غذایی برای مصرف این ژل صبح ها و به صورت ناشتا می باشد؛ اگرچه افراد می توانند در تمام وعده های غذایی از این ماده ژله ای استفاده کنند اما باید قبل از صرف غذا آن را بخورند.

افراد معمولی که دارای هیچ بیماری نیستند، می توانند هر روز از این ژل در فصل بهار و پاییز استفاده کنند و معمولا بهتر است در این دو فصل سال  به مدت 20 روز از این ژل استفاده کنند.

کندوی زنبور عسل

در این میان دوره های مصرفی و همچنین مقدار مصرف این ژل برای برخی از افراد که دارای بیماری های خاصی می باشند، متفاوت است و برای استفاده کردن از خواص این ژل در دوره های مصرفی خود، می توانند آن را به چند روش مختلف مصرف کنند.

یکی از بهترین روش ها قرار دادن دوز مشخصی از آن در زیر زبان می باشد. در این حالت ژل با بزاق دهان مخلوط می شود و روند جذب مواد و ترکیبات آن در معده راحت تر صورت می گیرد.

مقاله مرتبط:”روش و میزان مصرف ژل رویال

یکی دیگر از این روش ها مصرف آن به صورت معمولی می باشد که در این روش، تجزیه آن با اسید معده سبب می شود که خواص درمانی آن کاهش یابند.

و روش دیگر مصرف این ژل به صورت ترکیب آن با عسل می باشد. در این روش افراد باید مقدار مشخصی از عسل و ژل را با یکدیگر ترکیب کنند.

کلام آخر 

در مطلب چه موقع ژل رویال بخوریم، به این نتیجه رسیدیم که وعده صبحانه بهترین وعده برای مصرف این ماده ژله ای می باشد چون می تواند بهتر جذب بدن شود. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *