اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل

مصرف روزانه عسل چقدر باید باشد؟

ظرفی حاوی عسل که در کنار آن دو تیکه موم عسل نیز می باشد

مصرف روزانه چقدر عسل توصیه می شود ؟ درباره آن چه می دانید؟ ما در این مطلب سعی کرده ایم تا به این سوال پاسخ دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

پاسخ به سوال میزان مصرف روزانه عسل

طبق بررسی هایی که محققان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که مصرف روزانه عسل نباید بیشتر از 5 قاشق چای خوری باشد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که عسل دارای مزیت ‌های زیادی می باشد ولی اگر بیش از اندازه مصرف گردد خطرات زیادی به دنبال دارد.

بررسی های دقیق در مورد میزان مصرف روزانه عسل

مقدار توصیه شده استفاده از عسل به صورت روزانه بر اساس دیدگاه های پزشکی و پشتوانه علمی است. میزان استفاده روزانه از عسل برای هر فرد مربوط به سیستم ایمنی و ویژگی‌ های بدنش می باشد. برای مثال یک فرد امکان دارد که روزانه خوراکی کمی میل کند و غذاهایی که شکر دارند را اصلا استفاده نکند. این فرد سبک زندگی سالمی را انتخاب کرده است و با ورزش کردن کالری های بدن خود را می سوزاند.توجه داشته باشید که این موضوع برای عسل طبیعی  صدق می کند پس هنگام خرید عسل توجه داشته باشید.

در حال دیگر فردی ممکن است به شیرینی جات علاقه زیادی داشته باشد و مواد غذایی شیرین استفاده کند. او ورزش نمی کند و کالری های بدن خود را از بین نمی برد. به همین دلیل مقدار مصرف عسل برای هر فرد با متابولیسم خاصی که دارد یکسان نیست. میزان استفاده از عسل را بهتر است که بر اساس نیاز بدن خود مشخص کنید. در این بین یکی از مهمترین نکاتی که اهمیت دارد، مصرف عسل طبیعی و اصلی است. شما به هیچ عنوان عسل که تقلبی می باشد را نباید استفاده کنید.

برای استفاده از عسل سبک زندگی سالم را در نظر بگیرید

دو عدد ظرف عسل به همراه چند تیکه موم

مصرف افراطی هر یک از انواع مواد غذایی مانند عسل کار عاقلانه ‌ای نمی ‌باشد. دقت داشته باشید که تمامی شیرین کننده ها با یکدیگر از نظر خواص و مزیتی که دارند برابر نیستند. یکی از روش ‌های بی ‌نظیر جهت تغذیه سالم استفاده از عسل می باشد. شما در غذاهای روزمره می توانید عسل را استفاده کنید. در نوشیدنی های خود می توانید شکر را حذف کنید و عسل را جایگزین نمایید.

مثلا به جای اینکه مربا روی نان بمالید بهتر است از عسل استفاده نمایید. شما می توانید شکر را در انواع نوشیدنی ها و خوراکی های خود حذف کرده و به جای آن عسل استفاده کنید. برخی از افراد نگرانی خاصی در مورد عسل دارند و آن این است که عسل یک مایع شیرین می باشد. آنها بر این باور می باشند که عسل امکان دارد وزن آنها را افزایش دهد. در واقع باید بدانید که قانون مربوط به افزایش وزن ساده می باشد.

 هر چه که شما بیشتر از میزان نیازتان غذا بخورید میزان چربی بیشتری را ذخیره می کنید. با مصرف روزانه عسل قند های بیشتری را شما نباید وارد بدن خود کنید. بلکه نیاز است که قندهای تصفیه شده و فراوری شده را با استفاده از عسل سالم تر کنید. همچنین می توانید تنها با استفاده از عسل، قند بدن خود را تامین کنید. در این صورت سیستم ایمنی قوی تری خواهید داشت.

مقاله مرتبط:انواع عسل طبیعی و تفاوت هر یک”

مصرف روزانه عسل را باید تنظیم کنید

 از آنجایی که عسل به عنوان یکی از شیرین‌ کننده ‌های محبوب شناخته می‌ شود بسیاری از محققان برای مصرف روزانه عسل تحقیقات زیادی انجام دهند. مصرف روزانه این خوراکی بی ‌نظیر بهتر است که ۳ الی ۵ قاشق غذاخوری باشد. اگر شما یک یا دو قاشق غذاخوری عسل را همراه با آب و میوه میل کنید رژیم مناسبی را انتخاب کرده اید. یک قاشق غذاخوری دیگر را می توانید پیش از خواب مصرف نمایید.

در بین هر یک الی دو وعده غذایی خود همراه با میوه های پخته می توانید عسل استفاده کنید. زمان پخت و پز قادر خواهید بود که درون غذا از عسل استفاده نمایید. عسل در هر یک قاشق غذاخوری دارای ۶۰ کالری انرژی می باشد. درصد کالری مورد نیاز برای هر یک از افراد به وسیله قند به دست می‌ آید. باید بدانید که درصد کالری مورد نیاز بدن نباید بیشتر از 10 درصد شود.

به همین دلیل روزانه ۱۸۰ و ۳۰۰ کالری به دست آمده به وسیله بدن عسل برای بدن شما کافی می باشد. مگر اینکه به انرژی بیشتری نیاز داشته باشید که مصرف عسل را باید افزایش دهید. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که برای استفاده از عسل به صورت روزانه باید نمونه اصلی عسل را خریداری کنید..

جمع بندی

برای مصرف روزانه عسل باید به خوبی نیاز بدن خود را بشناسید. در صورتی که شما از شیرین کننده های زیادی استفاده می کنید باید آنها را حذف نمایید و به جای آنها عسل را جایگزین کنید. در صورتی که شما اصلا از شیرین کننده ها استفاده نمی کنید، نیاز است که میزان کربوهیدرات بدن خود را با عسل تنظیم کنید. در این صورت سیستم ایمنی سالم تری خواهید داشت. روزانه 3 الی 5 قاشق غذاخوری عسل را میل کنید تا نیاز بدن تان برای دریافت کربوهیدرات تامین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *