خواص عسل طبیعی, عسل درمانی

آیا عسل برای کراتین بالا خوب است؟

عسل از مواد غذایی با خواص بالا محسوب می شود که مصرف آن بر تمامی اندام های بدن تاثیرگذار است. کلیه ها نیز از خواص عسل طبیعی استفاده می کنند. کراتین از مولکول های تولید انرژی در بدن است. با این وجود برخی اوقات مولکول های شیمیایی زائدی را ایجاد می کند که کلیه ها آنها را دفع می کنند. در ادامه به این موضوع می پردازیم. دانستن آن در هنگام خرید عسل می تواند مفید باشد.

عسل برای کراتین بالا

کراتینین همان مولکول های زائد کراتین هستند که در صورت بالا رفتن کراتین و انرژی اعضای بدن، اندازه کراتینین موجود در کلیه ها نیز بیشتر می شود.

این مولکول ها به وسیله جریان خون به کلیه ها وارد می شوند تا کلیه ها آنها را از طریق مجاری ادراری دفع کنند.

اما در صورت زیاد بودن آنها و عدم توانایی کلیه ها در از بین بردن این مولکول های زائد، این مولکول ها دوباره وارد خون می شوند و این موضوع می تواند، مشکل ساز شود. در صورت بالا رفتن کراتین و در نتیجه کراتینین، افراد ممکن است دچار بیماری های تنفسی و قلبی شوند.

جواب تست کراتین بالا

در این میان مصرف عسل می تواند مقدار کراتین را پایین بیاورد و در این صورت مقادیر مولکول های زائد بدن نیز کاهش می یابند.

افراد برای کمک به عملکرد بهتر کلیه ها، می توانند روزانه مقداری عسل را همراه با آب ولرم مخلوط کنند و از آن برای رفع این مشکل استفاده کنند.

مقاله مرتبط: “خواص عسل برای کلیه چیست؟

افراد می توانند از مخلوط چای سبز دم کرده و عسل نیز برای رفع این مشکل استفاده کنند تا توانایی کلیه ها در دفع ادرار بیشتر شود.

همچنین افراد می توانند از ترکیب چای زنجبیل همراه با عسل نیز برای رفع مشکل دفع مولکول های زائد در کلیه ها استفاده کنند.

در این میان طب سنتی از افراد می خواهد که از عسل اسطوخودوس برای رفع تمامی مشکلات کلیوی خود استفاده کنند. طب سنتی مصرف عسل همراه با آب جوش در وعده صبحانه و به صورت ناشتا را تاثیرگذارتر از بقیه روش ها، می دانند.

گفتنی است که مصرف عسل سیاه دانه نیز می تواند به رفع مشکل کراتین بالا کمک کند.

کلام آخر

کلیه ها می توانند دچار بیماری های زیادی شوند که در این صورت دفع ادرار با مشکل مواجه می شود و مولکول های زائد از بدن خارج نمی شوند.در این میان افراد می توانند از خواص عسل برای کراتین بالا استفاده کنند و مانع تجمع مولکول های زائد در کلیه ها شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *