طرز تهیه تنقلات با عسل

طرز تهیه پودینگ عسلی

پودینگ عسلی

پودینگ عسلی یکی از دسر های ساده و خوشمزه است که به سادگی می توانید در منزل تهیه فرمایید. مواد اولیه این پودینگ خوشمزه کاملا در دسترس است و مدت زمان تهیه این دسر نیز بسیار کوتاه است. در ادامه مطلب به طرز تهیه پودینگ عسلی می پردازیم.

مواد لازم برای تهیه پودینگ عسلی

  • شکلات سفید ذوب شده 200 گرم
  • پودر ژلاتین 3 قاشق غذاخوری
  • آب 2 فنجان
  • عسل 2 فنجان
  • شکر 1 فنجان
  • پودر ژلاتین 3 قاشق غذاخوری
  • خامه 2 فنجان

روش تهیه پودینگ عسلی

تهیه پودینگ عسلی لیوان های خود را داخل فریزر قرار دهید. این کار به شما کمک میکند که در انتهای کار پودینگ شما سریع تر آماده شود. برای تهیه پودینگ عسلی ابتدا ژله عسلی را آماده میکنیم. در مرحله اول پودر ژلاتین و آب را در یک کاسه کوچک هم میزنیم تا خوب مخلوط شود، سپس آن را به مدت 20 ثانیه در ماکروویو قرار دهید.

در ادامه آب، شکر و عسل طبیعی را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید، به محض جوشیدن مواد را از روی حرارت بردارید. ژلاتین ذوب شده را اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود.

ابتدا ژلاتین و آب را به کاسه مخلوط کن اضافه کنید و مخلوط کنید تا خوب ترکیب شود. دوباره به مدت 20 ثانیه داخل ماکروویو قرار دهید. خامه، عسل و شکر را درون قابلمه اضافه کنید و بگذارید تا جوش بیاید سپس از روی حرارت بردارید و ژلاتین ذوب شده را به مواد اضافه کنید.

طرز تهیه پودینگ عسلیحالا ژله های شما آماده شده اند و فقط کافیست آن ها را در یک لیوان بریزید، شما میتوانید ابتدا مقداری ژله عسلی را در لیوان هایی که از قبل در فریزر قرار داده اید بریزید. سپس مواد را به مدت ده دقیقه در یخچال بگذارید تا ببندد، پس از گذشت مدت زمان ده دقیقه می توانید ژله کرمی خود را نیز به ظرف اضافه کنید. همین کار را چند بار تکرار کنید تا پودینگ شما ظاهری راه راه به خود بگیرد.

پیشنهاد برای مطالعه: طرز تهیه بیسکویت با عسل

روش تزیین با شکلات سفید

در مرحله اول برای تزیین این پودینگ، شکلات سفید ذوب شده را بر روی مشمای حبابی بریزید. برای راحتی کار می توانید از یک ملاقه استفاده کنید و شکلات را یکنواخت بر روی حباب ها پخش کنید، سپس به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود.

پودینگ شما آماده است، نوش جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *