اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل, بره موم

ارتباط عسل و بره موم را بدانید

عسل طبیعی و بره موم اعلا

عسل و بره موم هر دو از فرآورده های زنبور عسل می باشند که به نوعی با سلامتی انسان سر و کار دارند. عسل و تمام خواص آن برای همه روشن است. اما بره موم نوعی ماده می باشد که دارای خواص زیادی است.  در ادامه این مطلب به ارتباط بین عسل و  بره موم  بررسی می کنیم که  کمک کرده باشیم، هنگام خرید عسل و خرید بره موم خرید بهتری داشته باشید.

چگونگی ارتباط عسل و بره موم

عسل مهم ترین ماده غذایی موجود در کندوهای زنبور عسل است. اما بره موم نیز لایه رزینی است که می تواند نقش یک آنتی بیوتیک را بازی کند. بره موم به عنوان یک لایه دفاعی، از کندو و عسل های موجود در آن، در برابر بیماری های مختلف محافظت می کند

گفتنی است که عسل ماده ای حرارت دیده است، اما حرارت، بره موم را از بین می برد. به همین دلیل نمی توان عسل و بره موم را با یکدیگر تهیه کرد. بلکه باید آنها را به صورت جداگانه آماده و سپس ترکیب کرد.

قابل ذکر است که بره موم دارای مقدار زیادی برگ و ساقه های ریز گل ها است و باید به خوبی تمیز شود و سپس با عسل مخلوط گردد و به فروش برسد.

خواص عسل و بره موم

ظروف حاوی عسل و حاوی بره موم

عسل ماده شیرینی است، اما بره موم کمی تلخ می باشد. اما این ترکیب دارای خواص دارویی و درمانی زیادی است.

بره موم نیز مانند عسل دارای انواع ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، فلانوئید ها و … است. ترکیب این دو فرآورده زنبورهای عسل مانند یک ماده ضد عفونی کننده و یا آنتی بیوتیک عمل می کند. این ترکیب به خوبی به تقویت سیستم ایمنی بدن می پردازد.

افراد می توانند از این ترکیب گیاهی به منظور بهبود جای زخم ها و سوختگی ها استفاده کنند.

این نوع از فرآورده های زنبور عسل می توانند در کنترل رشد سلول های سرطانی و جلوگیری از پیشرفت تومورهای سرطانی موثر باشند.

بره موم نیز مانند عسل می تواند سبب از بین رفتن پوسیدگی و عفونت های موجود در دندان ها شود.

عسل و بره موم در رفع بیماری آنفولانزا و کاهش سرفه ها تاثیرگذار هستند. گفتنی است که این فرآورده های زنبور عسل می توانند به شادابی پوست نیز کمک کنند و انواع آکنه و لک ها را از بین ببرند.

کلام آخر

در پایان می توانیم بگوییم که ارتباط عسل و بره موم به وجود آنها در کندوی زنبور عسل بر می گردد. عسل در داخل کندو و بره موم در بیرون کندو قرار دارد. هر کدام دارای خواص متعدد و البته مشابهی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *