اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل

معرفی هفت عدد از انواع جایگزین های عسل

مقداری عسل با شیرینی های که باعسل درست شده است

بسیاری از افرادی که از عسل طبیعی استفاده می‌ کنند در برخی از موارد به دنبال جایگزین های عسل هستند. اینکه شما به جای عسل چه خوراکی های دیگری را می توانید استفاده کنید تا ارزش غذایی عسل را داشته باشد اهمیت زیادی دارد. در واقع شما باید به خوبی بدانید هر یک از مواد غذایی متنوع ارزش غذایی مناسبی ندارند و به عنوان جایگزین مناسب خرید عسل و مصرف شناخته نمی شوند.

معرفی جایگزین های عسل طبیعی

از جمله مهمترین جایگزین‌ های عسل که شما می توانید انتخاب نمایید و در رژیم غذایی خود استفاده کنید عبارت هستند از :

1. شربت افرا 

شربت افرا یکی از گزینه های عالی و بی نظیر به شمار می رود که به جای عسل استفاده می ‌شود. برای استفاده روی بسیاری از پنکیک ها و همچنین تهیه کردن سس های باربیکیو و سطح روی یک کیک شربت افرا گزینه ای بی نظیر است. شربت افراد دارای طعمی مناسب می باشد و به طور معمول از شیره آوندهای چوبی برخی درختان تولید می ‌گردد. 

شربت افرا سیاه و سرخ می باشد که هر یک از آنها دارای ویژگی مشابه هستند و رنگشان با یکدیگر فرق می‌ کند. شیره آوندهای چوبی بسیاری از درختان افرا سیاه، قندی و سرخ را شما می توانید به عنوان جایگزین عسل مورد استفاده قرار دهید. 

2. شکر 

در برخی از مواردی که از عسل طبیعی تنها به عنوان شیرین کننده می خواهید استفاده کنید بهتر است که جایگزین آن شکر را انتخاب نمایید. شکر انواع متفاوتی دارد که هر یک یکی از انواع آنها دارای طعم و ویژگی های خاصی هستند. شکرهای میوه ای، از جمله انواع شکر هستند که شما بر اساس سلیقه خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.به طور کلی به عنوان یکی از بهترین جایگزین های مربوط به عسل طبیعی که به عنوان شیرین کننده استفاده می شود شکر را می توانیم نام ببریم. 

مقاله مرتبط:”آیا عسل طبیعی قند دارد؟

3. شهد آگاو به جای عسل طبیعی

شهد آگاو به عنوان یکی دیگر از جایگزین‌ های عسل شناخته می‌ شود. شهد آگاو که در برخی از مواقع به عنوان عسل کاکتوس معرفی می گردد مزیت زیادی دارد. این شهد از گیاه آگاو تولید می‌ شود و هیچ ربطی به فعالیت زنبوران عسل نخواهد داشت. بعضی از افراد هستند که طعم شهد آگاو را در غذاهای خود زیاد دوست ندارند. بر همین اساس می ‌توانند از دیگر جایگزین ها استفاده کنند. شهد آگاو به عنوان یکی از جایگزین های مناسب عسل طبیعی شناخته می ‌شود.

4. مارمالاد و مربا به جای عسل طبیعی

 یکی دیگر از جایگزین ‌های عسل، مارمالاد ژله و مربای میوه ها می باشد. شما به جای عسل می توانید از مارمالاد در بسیاری از کیک و شیرینی ها و مربا استفاده نمایید. زمان پخت کیک می توانید یک قاشق غذا خوری از مارمالاد را جایگزین یک قاشق عسل طبیعی نمایید. همچنین شما می توانید از مارمالاد به عنوان یکی از موادی که روی کیک استفاده می‌ شود استفاده نمایید.

ظرفی حاوی عسل با دو تیکه پرتقال

 طعم مارمالاد بستگی به سلیقه شما دارد. برخی از مارمالاد ها را با طعم زردآلو می توانید تهیه نمایید و برخی دیگر از آنها با طعم پرتقال هستند. اینکه شما کدام یک از طعم های متفاوت مارمالاد را انتخاب کنید بستگی به سلیقه تان و مزاج شخصیتان دارد.

5. ملاس سیاه و زرد

 ملاس سیاه و زرد به عنوان یکی دیگر از جایگزین‌ های عسل طبیعی شناخته می‌ شود. اگر عسل شما تمام شده باشد می توانید از ملاس نیشکر و همچنین چغندر قند استفاده نمایید. این دو ماده به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های شیرین کننده شناخته می‌ شوند که مزیت زیادی دارند.

6. پکتین و سرکه سیب همراه به جای عسل طبیعی

 اگر شما به دنبال یکی از بهترین جایگزین های مربوط به عسل طبیعی برای کاهش وزن هستید می توانید پکتین و سرکه سیب را انتخاب کنید. بسیاری از افراد بر این باور هستند که مصرف مشخص شده ‌ای از عسل بهتر از شکر است. چرا که شکر احتمال دارد که میل و اشتهای شان را به غذا افزایش دهد. عسل با شکر تفاوت زیادی دارد. ولی به طور کلی باید به خوبی بدانید که کالری عسل زیادتر از شکر می باشد.

 به همین دلیل شما نباید انتظار داشته باشید که با مصرف عسل لاغر می‌ شوید. اما پکتین یکی از بهترین جایگزین های عسل طبیعی به شمار می رود که موجب کاهش اشتهای شما می باشد. به همین دلیل در مورد موثر بودن و همچنین مفید بودن سرکه سیب با عسل شواهد زیادی به دست آمده است.

مقاله پیشنهادی:انواع عسل طبیعی و تفاوت هر یک”

7. آلوئه ورا به جای عسل طبیعی

 شما به عنوان یکی از جایگزین های مناسب عسل برای زیبایی و مراقبت از بدن می ‌توانید از آلوورا استفاده کنید. آلوورا یکی از گیاهان محبوب به شمار می رود که به عنوان محصولات زیبایی از آن استفاده می ‌کنند. گیاه آلوورا با بسیاری از دیگر مواد مانند روغن درخت چای و عسل ترکیب می شود.

جمع بندی 

امروزه جایگزین های عسل بسیار زیاد هستند که شما بین انواع آنها می توانید هر یک را که مناسب تر است انتخاب کنید. طعم و مزیت هر یک از آنها را باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید و سپس یکی از آنها را برای مصرف روزانه انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *