عسل درمانی

درمان آلرژی با عسل طبیعی

خواص درمان عل طبیعی برای پوست صورت

درمان آلرژی با عسل طبیعی یکی از درمان های موثر آلرژی است. در مقاله زیر نگاهی به موضوع درمان آلرژی با عسل خواهیم داشت. آلرژی های فصلی یکی از بلاهایی است که گریبان گیر افرادی است که بیرون رفتن را دوست دارند. این آلرژی ها از ماه فوریه شروع می شوند و اصولا تا ماه آگوست یا سپتامبر ادامه می یابد. آلرژی های فصلی زمانی شروع می شوند که گیاهان شروع به گرده افشانی می کنند. گرده یک ماده پودری است که گیاهان به منظور تکثیر یا تولید دانه ها، تولید می کنند. این گرده ها توسط مردم استنشاق می شود و منجر به آلرژی فصلی می شود. آلرژی زمانی به وجود می آید که بدن گرده ی گیاهان را به عنوان یک مهاجم خارجی مثل باکتری یا ویروس شناسایی می کند.

در پاسخ، بدن هم به آن مهاجم خارجی حمله می کند. که منجر به علائمی مثل سردرد، عطسه، آبریزش چشم و بینی، گلودرد، خارش، سرفه، و مشکلات تنفسی از خود نشان می‌دهد. درمان های پزشکی زیادی برای درمان آلرژی وجود دارد. اما اکثر مردم درمان های طبیعی را ترجیح می دهند یکی از درمان های طبیعی که به درمان آلرژی های فصلی کمک می کند عسل طبیعی است. عسل طبیعی، خام و بدون فرآوری است که در نزدیکی محل زندگی شما تولید می شود. این درمان آلرژی با عسل یکی از شایع ترین روش های درمان طبیعی آلرژی‌های فصلی است که البته دانشمندان و پزشکان با دیده ی شک به آن می نگرند. همچنین خرید عسل هم نکته  مهمی است که باید توجه داشته باشید چه  نوع عسلی میخرید.

درمان آلرژی با عسل طبیعی

علت درمان آلرژی با عسل

ایده درمان آلرژی با عسل شبیه آن است که فرد در معرض آلرژی ها یا شات های آلرژی قرار بگیرد. در واقع درمان آلرژی با عسل یک رابطه دو طرفه است. اما این در حالی است که موثر بودن شات های آلرژی اثبات شده است اما موثر بودن عسل اثبات شده نیست. وقتی که فرد عسل طبیعی می خورد به نظر می رسد که یک گرده ی محلی را مصرف می کند. و در طول، زمان حساسیت فرد به این گرده ها کاهش می یابد. بنابراین این افراد کمتر دچار آلرژی‌ های فصلی می شوند.

این درست است که زنبور عسل گرده افشانی گل ها را انجام می دهد و عسل تولید می کند. اما مقدار گرده های دریافتی از محیط و گیاهان خیلی کم و متغیر است. وقتی که فرد عسل طبیعی می خورد، هیچ تضمینی وجود ندارد که در معرض چه مقدار گرده قرار می گیرد. این از شات های آلرژی که بصورت هدفمند یک فرد را به یک گرده در شرایط استاندارد حساسیت زدایی می شود متفاوت است. درمان آلرژی با عسل یکی از درمان های خانگی آلرژی است.

« پیشنهاد خرید عسل گز انگبین برای درمان آلرژی »

با خواص عسل گزانگبین آشنا هستید؟

عسل گز انگبین ظاهری زرد طلایی رنگ داشته و طبع آن ملایم است. رس بستن این عسل، ۸ ماه زمان می برد. به ته نشین شدن و شکرک زدن عسل های طبیعی، رس بستن می گویند که این اتفاق فقط در عسل طبیعی رخ می دهد. از خواص این عسل، تقویت کننده روده، درمان بیماری های گوارشی، درمان زخم معده، تسکین درد کلیه و مثانه، مقوی مغز و اعصاب و مفید برای درمان آلرژی را می توان نام برد.

تاثیر عسل بر حساسیت

یک مطالعه که توسط یک منبع موثق روی درمان آلرژی با عسل انجام شده است، اثرات عسل پاستوریزه روی آلرژی با عسل طبیعی مقایسه شده است. نتایج نشان می دهد در هیچ کدام از گروه ها، افراد اثرات تسکین دهنده ای روی آلرژی ها فصلی را تجربه نکردند. اما در مطالعه ای با منبع موثق مشاهده شد که درمان آلرژی با عسل خوراکی با دوز بالا منجر به بهبود علائم آلرژی در فرد در طول یک دوره هشت هفته ای شده است. این مطالعات نتایج ضد و نقیضی را نشان می دهند. از طرفی تعداد نمونه کمی دارند. این موضوع تشخیص اینکه آیا عسل طبیعی بطور قابل قبولی باعث بهبود آلرژی فصلی افراد می شود یا خیر، را مشکل می کند. به مطالعات با مقیاس بزرگتری نیاز است که بتوان اثر عسل را تایید و مقدار معینی را توصیه کرد.

 

خواص عسل برای آلرژی

درمان آلرژی با عسل، پزشکان و دانشمندان هیچ مقدار مشخصی از عسل را برای اینکه یک فرد روزانه جهت رفع علائم آلرژی فصلی مصرف کند توصیه نمی‌کنند؛ از طرفی هیچ تضمینی در مورد اینکه چه مقدار از گرده گیاهان در عسل مصرفی شما هست، وجود ندارد. به این نکته نیز باید توجه شود که به کودکان زیر یک سال نیاید عسل داده شود.

چرا که استفاده از عسل محلی و در واقع عسل خام و بدون فرآوری برای کودکان زیر یک سال خطر ابتلا به بوتولیسم (بیماری فلج کننده سیستم عصبی) وجود دارد. از طرفی افرادی که آلرژی شدید به گرده ها دارند، ممکن است با مصرف عسل طبیعی دچار واکنش حساسیتی شدیدی به نام آنافیلاکسی شوند. که باعث تنگی نفس شدید در آن ها می شود. افراد دیگر ممکن است واکنش های آلرژی مانند خارش یا تورم دهان، گلو یا پوست را تجربه کنند، بنابراین درمان آلرژی با عسل برای این افراد توصیه نمی شود.

نتیجه گیری

از نظر علمی درمان آلرژی با عسل و تاثیر عسل طبیعی بر کاهش علائم آلرژی های فصلی اثبات نشده است. اما به هر حال عسل یکی از بهترین جایگزین های غذا های شیرین است. بعضی از افراد از عسل به عنوان یک مهارکننده سرفه استفاده می کنند. اگر شما دچار آلرژی فصلی هستید باید یه دنبال درمان های تایید شده پزشکی باشید. مثل داروهای بدون نسخه ی آلرژی و نیز تا آنجا که امکان دارد از بیرون رفتن خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *