طرز تهیه تنقلات با عسل

طرز تهیه کیک با عسل

مقداری آرد و ظرفی حاوی عسل

اگر شما مایل هستید که از عسل برای تهیه کیک استفاده کنید باید در مورد طرز تهیه کیک با عسل اطلاعات بیشتری کسب نمایید. امروزه در بسیاری از شربت های قندی که حاصل از نشاسته می باشد عسل طبیعی را جایگزین کرده اند. ویژگی های مربوط به ارزانی قیمت و یکسانی عسل با دیگر مواد قندی، از مهمترین دلایلی می باشد که آن را جایگزین مواد قندی کرده‌ اند.

طرز تهیه کیک با عسل و مزیت آن

عسل طبیعی جایگزین تمامی و یا قسمتی از قند می‌ شود. مخلوط عسل طبیعی و میوه به وسیله جوشاندن موجب می گردد که شما از این ترکیب مزیت زیادی دریافت کنید. خرید عسل طبیعی  و مصرف آن در کیک دارای مزیت هایی مانند نرمی، ثبات و قابلیت انعطاف پذیری است. به همین دلیل باعث می ‌شود محصولاتی که دارای عسل طبیعی هستند دیرتر خشک شوند. همچنین مدت زمان بیشتری می توانید این محصولات را نگهداری کنید.

خواص گفته شده به دلیل جذب رطوبت عسل طبیعی می باشد. عسل طبیعی قابلیت مخلوط شدن با بسیاری از دیگر شیرین کننده ها را دارد، مزیت دیگر بوی مطبوعی می باشد که به وسیله مقدار کمی از عسل طبیعی دریافت می گردد. از آنجایی که در بسیاری از موارد مقادیر کمی از عسل طبیعی می تواند مزه و عطر محصولات را تغییر دهد از این محصول استفاده بیش از اندازه می نمایند. طعم محصولات خود را شما می توانید با عسل طبیعی به بهترین نحو ممکن تغییر دهید.

بسیاری از محصولات صنعتی و تولیداتی که حاوی عسل طبیعی هستند در آغاز موفقیت زیادی به دست نیاوردند. اما اکنون بسیاری از محصولاتی که دارای عسل طبیعی می ‌باشند با موفقیت در بازار به فروش می رسند. با توجه به دستورات متنوعی که مربوط به طرز تهیه کیک با عسل می باشد باید کاربرد اصلی عسل را برای تهیه کیک بررسی کنید. در حقیقت عسل به عنوان بهترین جایگزین قند معمولی می باشد.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک با عسل

کیک عسلی

طرز تهیه کیک با عسل بسیار آسان است. شما ابتدا باید مواد لازم را جهت تهیه این کیک آماده کنید. برخی از مواد مورد نیاز برای تهیه کیک با عسل عبارت است از :

  • سه عدد تخم مرغ که هم دمای محیط باشد.
  • ۱۱۰ گرم عسل طبیعی باید هم دمای محیط باشند.
  • ۱۰۰ گرم آرد سفید قنادی که اندازه آن بهتر است دو سوم لیوان باشد.
  • یک قاشق چای خوری بکینگ پودر
  • یک و نیم قاشق چای خوری وانیل و پودر هل را به صورت اختیاری می توانید مورد استفاده قرار دهید.
  • بادام پرک برای تزیین روی کیک به صورت اختیاری می باشد.

مقاله مرتبط:”طرز تهیه شیرینی شب عید

مراحل طرز تهیه کیک با عسل

مراحل مربوط به طرز تهیه کیک با عسل به شرح زیر است :

مرحله اول

باید فر را تا۱۸۰ درجه روشن کنید. اگر فر شما برقی است ۱۰ درجه آن را باید کمتر نمایید.

مرحله دوم

تخم‌ مرغ‌ ها را به همراه وانیل و هل حدود ۵ دقیقه هم بزنید. هم زدن تخم مرغ ها را باید به گونه ای انجام دهید که رنگ تخم مرغ، کرم شود و پف کند. در این صورت کیک شما بافت بهتری پیدا خواهد کرد. بسیاری از افراد که مایل هستند پف کیک خود را افزایش دهند بهتر است که تخم مرغ ها را بیشتر هم بزنند.

مرحله سوم

سپس عسل طبیعی را اضافه کنید و سه دقیقه دیگر با همزن مواد را ترکیب نمایید. ظرف و قاشق اندازه گیری عسل طبیعی را باید تا حدودی چرب نمایید. در این صورت عسل طبیعی به راحتی تا قطره آخر روی مواد می چکد.

مرحله چهارم

در مرحله بعدی هم زن را کنار بگذارید و بکینگ پودر و آرد را روی مواد الک نمایید. به صورت دورانی باید مواد را هم بزنید. هم زدن مواد باید به گونه ای باشد که آرد به طور کامل با مواد مخلوط گردد. دقت داشته باشید که در این مرحله بیش از اندازه نباید مواد را هم بزنید، چرا که پف کیک از بین می ‌رود.

مرحله پنجم

کف قالب را باید با کاغذ روغنی پوشش دهید. روی کاغذ را می توانید چرب کنید.

مرحله ششم

در مرحله بعدی کیک را روی قالب بریزید و سپس روی آن را با بادام پرک تزیین کنید. در طبقه وسط فر به مدت ۲۵ دقیقه کیک را قرار دهید تا به خوبی بپزد.

مرحله هفتم

در مرحله بعدی با خلال دندان می توانید پخت کیک را تست کنید. اگر مواد کیک به خلال دندان بچسبد یعنی کیک شما هنوز نپخته است. در صورت متفاوت بودن دمای کیک بهتر است که این روش را حتما در نظر بگیرید. بعد از پخت و همچنین خنک شدن کیک باید از قالب مورد نظر کیک را خارج کنید.

جمع بندی

طرز تهیه کیک با عسل می تواند برای شما یک انتخاب مناسب باشد زیرا این کیک می تواند خواص زیادی برای شما داشته باشد. شما بهتر است مزایای این کیک و همچنین مواد و روش درست کردن آن را به خوبی بدانید تا بتوانید به راحتی برای خود کیک مناسبی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *