اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل

طرز تهیه عسل رقیق شده برای شیرینی

ظرف عسل با دونات و میوه

عسل یکی از مواد غذایی است که در بازار به صورت رقیق و غلیظ به فروش می رسد. در این میان خیلی از شیرینی پزی ها و دیگر کارخانه های تولید مواد غذایی نیاز دارند که خرید عسل را به صورت رقیق شده انجام دهند. ما در اینجا به بررسی طرز تهیه عسل رقیق شده برای شیرینی می پردازیم.

آشنایی با طرز تهیه عسل رقیق شده برای شیرینی

برخی از افراد فکر می کنند که عسل هر چه غلیظ تر باشد، مرغوب تر است. در صورتی که غلیظ و یا رقیق بودن عسل را، نوع آب و هوا و دمایی که در آن نگهداری می شود، مشخص می کند.

در این میان ما می توانیم عسل های غلیظ را با استفاده از روش های مختلف، مقداری رقیق کنیم تا در شیرینی پزی ها مورد استفاده قرار گیرند.

رقیق کردن عسل با استفاده از آب جوشیده شده:

در این روش افراد ابتدا باید مقداری آب را بجوشانند. در مرحله بعد باید مقداری عسل را در یک ظرف شیشه ای بریزند و درب آن را به صورت نیمه شل ببندند.

سپس شیشه را در آب جوشیده شده بگذارند و اجازه دهند که آب برای دقایقی بر روی حرارت ملایم بجوشد تا عسل به خوبی و با استفاده از حرارت ملایم، رقیق شود.

عسل رقیق شده در ظرف

گفتنی است بستن درب شیشه به صورت نیمه شل، سبب می شود که رطوبت داخل شیشه بر روی عسل ها نریزد و خارج شود.

رقیق کردن عسل با استفاده از حرارت مایکروویو:

در این روش افراد بهتر است عسل را در یک ظرف کریستال و یا شیشه ای که در دمای بالا نمی شکند، بریزند و در یک مایکروویو با حرارت 50 تا 80 درجه سانتی گراد قرار دهند.

افراد بعد از گذشت بیست تا سی دقیقه می توانند ظرف را از مایکروویو خارج کنند و در دمای اتاق بگذارند.با استفاده از این روش عسل به خوبی رقیق می شود و می توان از آن برای  تهیه شیرینی های مختلف استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی:”مقایسه عسل با شکر

کلام آخر 

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با طرز تهیه عسل رقیق شده برای شیرینی، آشنا کنیم. اما باید بدانیم که خیلی از اوقات قنادی ها عسل را در حین تهیه شیرینی رقیق می کنند. آنها عسل را با مواد شیرینی ترکیب می کنند و به خوبی هم می زنند تا رقیق شود و تاثیر خود را در مزه شیرینی بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *