اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل, ترکیب عسل با سایر مواد غذایی

 چه مقدار سیاه دانه با عسل مخلوط کنیم؟

دو تیکه موم عسل با سیاه دانه

چه مقدار سیاه دانه با عسل مخلوط کنیم؟ این سوال جالبی است.سیاه دانه و عسل هر دو از مواد گیاهی پر خاصیت موجود در طبیعت می باشند. در بسیاری از موارد افراد از این مواد به تنهایی و در برخی از موارد به صورت ترکیبی استفاده می کنند. اما افراد باید بدانند که چه مقدار سیاه دانه با عسل مخلوط و مصرف کنند. در اینصورت می توانید در هنگام خرید عسل، میزان مورد نیاز خود را تخمین بزنید.

ترکیب چه مقدار سیاه دانه با عسل مجاز می باشد؟

افراد باید بدانند که برای تهیه این ترکیب گیاهی باید ابتدا سیاه دانه ها را بکوبند و سپس با مقداری عسل مخلوط کنند. افراد باید دقت کنند که بهتر است این معجون را تازه به تازه تهیه و مصرف کنند.

در ادامه مطلب ترکیب چه مقدار سیاه دانه با عسل خوب می باشد، می توان گفت که بهتر است به ازای هر واحد سیاه دانه، سه واحد عسل استفاده شود.

قابل ذکر است که افراد بعد از آسیاب کردن سیاه دانه باید سریعا آن را با عسل مخلوط کنند تا خواص خود را از دست ندهد. در ضمن قدرت ماندگاری این مخلوط در حدود شش ماه می باشد. اما مصرف تازه به تازه آن بهتر است.

گفتنی است که این ترکیب گیاهی دارای خواص متعددی بر سیستم گوارشی، بهبود جای زخم ها، از بین بردن التهاب ها و .. است.

مقاله مرتبط:”خواص عسل و سیاه دانه

هر روز چه مقدار سیاه دانه با عسل بخوریم؟

چند قاشق عسل با سیاه دانه

همانطور که گفته شد این ترکیب بسیار مقوی است و افراد باید در مقدار مصرف روزانه آن جنبه تعادل را رعایت کنند. مقدار مصرف این ترکیب گیاهی برای بزرگسالان و کودکان متغیر است.

البته در برخی نسخه ها، طبیبان سنتی از مردم می خواهند که هر 24 ساعت یک بار و به اندازه یک قاشق غذاخوری از این ترکیب استفاده کنند.

اما در برخی از موارد طبیبان گفته اند که افراد بزرگسال می توانند روزی سه بار، به اندازه یک قاشق چایخوری از این ترکیب بهره ببرند. اما کودکان بهتر است روزی یک بار از این ترکیب استفاده کنند.

گفتنی است که بهترین زمان مصرف این ترکیب صبح ها می باشد. افراد با خوردن این ترکیب در هنگام صبح به خوبی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم به موضوع چه مقدار سیاه دانه با عسل مخلوط و مصرف کنیم، بپردازیم. اما افراد باید بدانند که این مخلوط طبع گرمی دارد و برای برخی از افراد که فشار خون بالا دارند، مناسب نمی باشد و افراد بهتر است در روزهای سرد از آن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *