اطلاعات عمومی عسل و زنبور عسل

چه وقت سیاه دانه با عسل بخوریم ؟

عسل و سیاه دانه دو ماده گیاهی و طبیعی می باشند که مخلوط آنها در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این مواد دارای خواص متعددی هستند، اما وقتی با هم ترکیب می شوند خواص یکدیگر را جذب می کنند و عملکرد بهتری بر روی بدن دارند. حالا ببینیم که چه وقت سیاه دانه با عسل بخوریم ؟

پاسخ به سوال چه وقت سیاه دانه با عسل بخوریم ؟

به مخلوط سیاه دانه و عسل طبیعی ، دوسین گفته می شود. در بسیاری از موارد، طب سنتی به این موضوع اشاره می کند که افراد در طی روز و بعد از هر وعده غذایی به اندازه یک قاشق مرباخوری از این ترکیب گیاهی استفاده کنند.

خواص سیاه دانه با عسل

از خواص  ترکیب عسل و سیاه دانه می توان به این موارد اشاره کرد.

ترمیم زخم ها و بهبود جای سوختگی ها

عسل دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان های زیادی است و می تواند به خوبی خواص سیاه دانه را به خود جذب کند. به همین دلیل افراد می توانند با استفاده از این مخلوط جای زخم ها، سوختگی های حاصل از بیماری های مختلف را کمرنگ کنند و یا آنها را از بین ببرند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مقداری عسل با موم عسل

افراد با مصرف این ترکیب گیاهی و آنتی اکسیدان های موجود در آن می توانند به درمان عفونت ها بپردازند و سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند.

رفع مشکلات تنگی نفس

در ادامه مطلب چه وقت سیاه دانه با عسل بخوریم، می توانیم بگوییم که سیاه دانه دارای مقدار زیادی فلانوئید می باشد. در این میان عسل دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است. به همین دلیل این ترکیب گیاهی می تواند بیماری هایی همچون آسم و تنگی نفس را از بین ببرد.

تقویت اعضای تناسلی بدن زنان و تخمدان ها

این ترکیب گیاهی دارای مقدار زیادی آهن می باشد که می تواند به تقویت تخمدان های زنان بپردازد. این ترکیب می تواند هورمون های بدن زنان را نیز تقویت کند و سبب منظم شدن دوران پریودی در آنها شود.

رفع مشکلات سیستم گوارشی

این ترکیب گیاهی می تواند به ضد عفونی کردن سیستم گوارشی بدن بپردازد. این معجون گرم می باشد و می تواند سردی معده را از بین ببرد و سبب رفع مشکلاتی مانند بلغم و هضم دیر غذا شود.

کلام آخر

استفاده از ترکیب این دو ماده گیاهی با مقدار های مشخص می تواند به رفع بسیاری از بیماری ها کمک کند، به همین دلیل ما سعی کردیم بگوییم که چه وقت سیاه دانه با عسل بخوریم و از خواص آن بهره مند شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *