خواص عسل طبیعی

آیا عسل برای غلظت خون مفید است؟

نمونه گیری خون

آیا عسل برای غلظت خون مفید است؟ این سوالی است که بسیاری از افراد می خواهند، پاسخ صحیحی برای آن بیابند. غلظت خون  به دلیل تسریع روند تولید گلبول های خون  ایجاد می شود. اگر تعادل بین تولید و مرگ  گلبول های خون به هم بخورد و گلبول ها با سرعت بیشتری تولید شوند، فرد دچار غلظت خون می شود. این مشکل در میان مردان شیوع بیشتری دارد.

علائم غلظت خون

  • برافروختگی صورت
  • قرمزی چشم ها
  • اختلالات هوشیاری
  • گیجی و منگی
  • سردرد
  • خواب آلودگی
  • گزگز دست و پا
  • خشکی دهان
  • احساس تشنگی زیاد

خواص عسل برای غلظت خون مفید است

افراط در مصرف غذاهایی با طبع گرم بر غلظت خون تاثیر می گذارند. مصرف غذاهای پرادویه نیز بر غلظت خون اثر دارد. استفاده از غذاهایی  مانند دل، جگر، کباب، کله پاچه، عدسی و انواع گوشت می تواند موجب بروز بیماری شود. اما استفاده از غذاهایی با طبع سرد می تواند، در بهبود این مشکل نقش مهمی را ایفا کند.

زنبورستان دکتر هانی راد

مواد غذایی مانند انار، عرق کاسنی، زرشک تازه، رب انار، دمنوش چای سبز و چای ترش در کاهش غلظت خون تاثیرگذار هستند. مصرف عسل با سیاه دانه برای کاهش غلظت خون مفید است. یک سهم از سیاه دانه را پودر کرده و با دو سهم یا سه سهم عسل به خوبی مخلوط کنید. از دیگر عوامل موثر بر کاهش غلظت خون  انجام فعالیت های ورزشی منظم روزانه  و  اهداء خون می باشد.

مقاله مرتبط:”خواص عسل برای چربی خون کدام اند؟

نکاتی درباره این مسئله که آیا عسل برای غلظت خون مفید است؟

دانستن نکاتی درباره اینکه آیا عسل برای غلظت خون مفید است؟ می تواند در بهره مندی بیشتر از این ماده غذایی معجزه آسا کمک کند. بره موم یکی از مواد غذایی سرشار از خاصیت است که زنبورهای عسل آن را تولید می کنند. بره موم  از صمغ های گیاهان به دست می آید که زنبورهای عسل با آن اطراف کندوها را می پوشانند. عسل و بره موم دارای طبع گرم هستند و به راحتی هضم نمی شوند. افراط در مصرف این مواد غذایی  می تواند موجب غلظت خون و گرفتگی عروق شود.

امروزه شرکت های دارویی با کمک فرآوری انجام شده بر روی بره موم،  توانسته اند این ماده غذایی مفید را به شکل پودر، قرص یا کپسول هایی تولید کنند که موجب رقیق شدن خون می گردند. برخی افراد از بره موم به صورت نوشیدنی برای کاهش غلظت خون استفاده می کنند. بهتر است برای کاهش غلظت خون این کپسول ها را به صورت ناشتا و قبل از وعده صبحانه استفاده کنید.  کسانی که به علل گوناگون دچار خونریزی می شوند، باید برای استفاده از این محصولات فرآوری شده با پزشک مشورت کنند.

کلام آخر

با توجه به این نکته که عسل  یک ماده غذایی شفابخش است،  آیا عسل برای غلظت خون مفید است؟ گلبول های قرمز خون وظیفه انتقال اکسیژن خون را به تمام بافت های بدن بر عهده دارند.  مصرف عسل می تواند از کاهش فشار خون جلوگیری کند. عسل کمک می کند تا میزان تعداد گلبول های سفید خون در بیمارانی که مراحل  شیمی درمانی را انجام می دهند کاهش نیابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *