ژل رویال

ژل رویال را چگونه با عسل مخلوط کنیم؟

ژل رویال ویک تاج

ژل رویال و عسل هر دو از مواد غذایی هستند که از کندوهای عسل خارج می شوند. این مواد غذایی دارای خواص زیادی هستند. به همین دلیل افراد با مخلوط کردن آنها با هم می توانند از فواید متعدد آنها برای سلامتی بدن بهرهمند شوند. پس بهتر است ببینیم ژل رویال را چگونه با عسل مخلوط کنیم.

یکی از راه های مصرف و نگهداری ژل رویال ترکیب آن با عسل می باشد. مخلوط کردن این دو ماده با هم سبب می شود که افراد راحت تر بتوانند ژل رویال را مصرف کنند و از خواص آن بهره مند شوند.

پاسخ به پرسش ژل رویال را چگونه با عسل مخلوط کنیم

خرید ژل رویال ومخلوط کردن آن با عسل کار سختی نیست و فقط باید مقدار آنها را در نظر بگیریم، به طوری که به ازای هر یک کیلوگرم عسل باید فقط از ده گرم ژل رویال استفاده شود.

در این میان برخی اوقات پزشکان از افرادی که دارای بیماری های خاصی می باشند، می خواهند که این مقادیر را نیز تغییر دهند و کم و زیاد کنند.

اما به طور کلی استفاده از عسل و ژل رویال تازه و سپس ترکیب آنها با هم می تواند گزینه بهتری باشد تا بتوان به میزان بیشتری از خواص آنها بهره مند شد.

یک قاشق ژل رویال

گفتنی است که ژل رویال باید در یک محیط خنک و در یخچال نگهداری شود تا خواص خود را از دست ندهد، به طوری که بهترین روش نگهداری از آن در محیط یخچال و فریزر می باشد، در این صورت، این ماده می تواند تا 18 ماه خواص خود را حفظ کند.

اما وقتی این ماده ژله ای با عسل مخلوط شود، هم ماندگاری آن بالاتر می رود و هم می توان آن را در محیط بیرون از یخچال و فریزر نگهداری کرد.

همچنین خواص این ترکیب غذایی تا حدود دو سال حفظ می شود و هیچ مشکلی برای آن ایجاد نمی شود. البته افراد در هنگام مخلوط کردن آنها با هم باید میزان رطوبت عسل را نیز در نظر بگیرند.

مقاله مرتبط:”روش و میزان مصرف ژل رویال

کلام آخر 

در مطلب ژل رویال را چگونه با عسل مخلوط کنیم، به این نتیجه رسیدیم که مصرف و ترکیب تازه به تازه این مواد غذایی با یکدیگر بهتر از هر چیز دیگری است.

اما در صورت مخلوط کردن آنها با هم، حتما باید به مقدار آنها توجه کرد تا مصرف آنها برای دستگاه گوارش مشکلی ایجاد نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *