ژل رویال

ژل رویال حاوی چیست؟

شیشه ژل رویال

آیا می دانید ژل رویال حاوی چیست؟ ژل رویال یکی از محصولات غذایی موجود در کندوهای زنبور عسل می باشد. حالا باید ببینیم که ژل رویال حاوی چیست. این ژل با توجه به ترکیباتی که دارد، می تواند تاثیرات زیادی بر سلامتی افراد داشته باشد. این ژل با توجه به آب و هوای منطقه ای که کندوهای عسل در آنجا واقع هستند، دارای ترکیباتی با مقادیر مختلف است. در این مطلب می گوییم که ژل رویال حاوی چیست.

ژل رویال حاوی چیست؟

این ژل مغذی دارای انواع ترکیبات مناسب برای بدن می باشد. با این حال شرایط جوی و محلی که کندوهای عسل در آنجا واقع شده اند و ژل رویال از آنها برداشت می شود، می توانند مقدار این ترکیبات را تغییر دهند. قابل ذکر است که آب یکی از ترکیبات اصلی این ژل است که نیمی از حجم آن را به خود اختصاص می دهد.

به طور کلی ژل رویال یک ماده پروتئینی محسوب می شود، به همین دلیل پروتئین یکی از مواد اصلی موجود در این ژل است که به طور کلی 10 تا 15 درصد حجم ژل را تشکیل می دهد. گلبولین ها و آلبومین ها مهم ترین پروتئین های موجود در این ژل هستند.

اسیدهای چرب یکی دیگر از ترکیبات موجود در این ژل هستند که عموما  سه تا پنج درصد از حجم ژل را به خود اختصاص می دهند. لیپید، هیدروکسی، الیفاتیک و دکنوئیک اسید از مهم ترین اسیدهای چرب موجود در این ژل هستند.

املاح معدنی مانند کلسیم، گوگرد، پتاسیم، سلنیوم، آهن، فسفر و ویتامین های گروه های e ،  c،a  ، b از دیگر ترکیبات موجود در این ژل هستند که عموما دو تا چهار درصد حجم ژل را به خود اختصاص می دهند. تمامی این ترکیبات می توانند سبب تاثیرگذاری بیشتر ژل بر سلامتی بدن باشند.

زنبور های عسل و کندو عسل

 

این ژل دارای ترکیبات دیگری از قبیل کلاژن، تیامین، هورمون ها، کربوهیدرات ها و مواد قندی نیز می باشد. مواد قندی موجود در این ژل شامل ساکاروز، فروکتوز و گلوکز می باشند. این ژل دارای هورمون های مختلف تستوسترون، پرولاکتین و پروژسترون می باشد که هر کدام می توانند نقش زیادی در بدن ایفا کنند و مشکلات هورمونی افراد را برطرف کنند.

مشاهده و خرید ژل رویال

کلام آخر 

در مطلب ژل رویال حاوی چیست به این نتیجه رسیدیم که این ژل دارای بسیاری از ترکیبات ضروری بدن می باشد و به تنهایی می تواند انواع مواد مغذی را به بدن برساند و نیازهای آن را تامین کند. اما افراد باید در مصرف آن جنبه تعادل را رعایت کنند. این ژل املاح معدنی مانند کلسیم، گوگرد، پتاسیم و… دارد که می تواند برای بدن بسیار خوب و عالی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *